X

YoBit.net Sanal Madencilik İncelemesi: Nasıl Kazanç Sağlanır?

Eylül ayının başında YoBit, Vmining'i yani sanal madenciliği başlattı. 
10:15
16 Ekim 2020
Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Kripto para birimleriyle para kazanmak söz konusu olduğunda birçok kullanıcı kendisini Bitcoin yatırımı veya HODLing ile sınırlıyor. Kripto para birimleriyle para kazanmanın başka ilginç yolları da bulunuyor ve bunlardan biri de madencilik. Ayrıca madencilik yapmak için kişilerin mutlaka kendi donanımlarına da sahip olması gerekmiyor.

Madencilikte çok daha uygun ve kolay bir yöntem var: Bulut madenciliği. Bulut madenciliği sayesinde bir veri merkezinden bilgi işlem gücü kiralayarak herhangi bir donanıma sahip olmadan da madencilik avantajlarından faydalanılmasına imkan tanınıyor. Ayrıca teknik bilgiye sahip olmadıkları için kendi çiftliklerini kurma imkanı olmayan kişiler de bu sayede kripto para madenciliği yapabiliyor. Bunun karşılığında ise hizmetten faydalanan kişiler donanım ve elektrik masraflarının karşılanabilmesi için küçük bir ücret ödüyor.

2014’ten beri kripto piyasasında faaliyet gösteren güvenilir borsa YoBit.net ile bulut madencilik alanına yeni bir oyuncu girmiş oldu.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

YoBit.net İle Vmining Başladı

Eylül ayının başında YoBit, Vmining’i yani sanal madenciliği başlattı. YoBit.net, piyasadaki en eski kripto borsalarından biridir. 2014’ten beri kripto piyasasında aktif ve Coinmarketcap’e göre 60 milyon doların üzerinde işlem hacmine sahip. Kullanıcı dostu arayüzü ve yüksek düzeyde gizlilik sunması nedeniyle YoBit, dünya çapında en popüler borsalardan biri olarak karşımıza çıkıyor.

Uzun zamandır kripto para ekosisteminde hizmet veren YoBit, basit ve net bir kullanıcı arayüzünün öneminin farkında olduğunu ifade ediyor ve buna göre, Vmining‘in kullanımının da tamamen kullanıcı odaklı tasarlandığı belirtiliyor.

Öte yandan kullanıcıların hangi kripto para biriminde madencilik yapacaklarına karar vermeleri ya da sözleşme satın almaları veya kapasite kullanımını izlemeleri gerekmiyor. YoBit’in algoritmaları, kullanıcının karı en üst düzeye çıkarması için işi optimize ediyor. Kullanıcılar sadece Vmining için 6 farklı seçenek arasından seçim yapmalı. Kullanışlı planlardan faydalanarak kullanıcılar sanal madencileri 300 USD gibi düşük bir fiyata satın alabiliyor. Yapılan açıklamalara göre mevcut Bitcoin planları ile madenci için geri ödeme süresi sadece 2-2,5 ay ve bu da oldukça iyi bir sonuç olarak nitelendiriliyor.

Ayrıca nihayetinde Vmining kullanıcılara, kendi son teknoloji ekipman ve kaynaklarına sahip YoBit’in gücünü sunuyor. Kar ise madencinin seçtiği performansına bağlı oluyor.

MINEX Token

Ödemeler, borsanın kendi token’ı olan MINEX kullanılarak günlük olarak yapılıyor. Böylece son aylarda fiyatı sürekli yükselen ve büyük talep gören yerel kripto para biriminde kullanıcılar 24 saatte bir kar elde ediyorlar. MINEX’in Bitcoin (BTC) ile bir işlem çiftine sahip olduğunu belirtmekte de fayda var. Böylece karlar düzenli olarak piyasadaki en popüler kripto para birimine dönüştürülebiliyor.

Bunlara ek olarak MINEX token’ın fiyat artışının bulut madenciliği alanında tamamen yeni bir geliştirme teknolojisi ile desteklendiğini de söylemek gerek. Bir madencinin her satın alımında, MINEX/BTC işlem çiftindeki destek fiyatı %0,1 oranında artıyor (Micro Miner hariç) ve fonların bir kısmı, madencilik yapılan MINEX token’larını desteklemek için kullanılıyor.

YoBit VMining’in Temel Avantajları

Platformun açıklamalarına göre YoBit Vmining’in 5 büyük avantajı bulunuyor:

 • Güvenilirlik: Projenin arkasında, 60 milyon doların üzerinde işlem hacmi ile 2014 yılından bu yana başarıyla faaliyet gösteren en eski kripto para borsalarından biri bulunuyor.
 • Kullanım kolaylığı: Hangi para birimini kullanacağınızı seçmenize gerek olmadan ve sözleşme satın almanıza, kapasite kullanımını izlemenize gerek kalmadan en üst düzey kar elde edilebiliyor. Borsa algoritmaları, karı en üst düzeye çıkarmak için işi optimize ediyor.
 • MINEX token’ları ile günlük ödemeler: Özel bir yerel kripto para biriminde her 24 saatte bir kullanıcılar kar elde ediyor. Bu token’ların fiyatının istikrarlı bir şekilde arttığı, borsa tarafından desteklendiği ve yüksek talep gördüğü yapılan açıklamalar arasında yer alıyor.
 • Kullanışlı paketler: Kullanıcılar 100 dolar gibi düşük bir fiyata bile sanal bir madenci satın alabiliyor.
 • Geri ödeme: Mevcut Bitcoin oranlarında, madencinin geri ödeme süresi sadece 2-2,5 ay. Bu da oldukça iyi bir süre olarak yorumlanıyor.

Yapılan açıklamalara göre şimdiden birçok kullanıcı kolay bir şekilde sanal madencilik faaliyetlerine başladı. Ayrıca binlerce YoBit kullanıcısı, web sitesini anonimliği, basitliği, sorunsuz çalışması ve yüksek güvenliği nedeniyle YoBit ile çalışmaktan memnun olduklarını belirtiyor.

Sanal madencilik ile ilgili daha fazla bilgi almak ve faaliyet başlamak için Yobit Virtual Mining‘i ziyaret edebilirsiniz. Aşağıda Kripto Teknik ve Kripto Sozluk Youtube kanalları tarafından yapılan Yobit VMining incelemelerini bulabilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
 • oktay yörük
  1 sene önce

  Merhaba, hiçbir yerde (yobit.net dahil) cevap bulamadığım bir soru var. Burdaki paket ödemesi 1 yıllık mı ömürlük mü? Hiçbir şekilde bilgi yok. 2-3 ayda maliyet çıkıyor fakat sonrasında ne kadar süre kar elde etmeye devam edeceğim?

  42