X


Yenilikçi Crystal Token’la Tanışın

11:04
1 Haziran 2018

Crystal Token akıllı yatırımlar alanında çığır açmış bir kripto para token’ı. Güçlü ve sabit bir pasif gelir kaynağı edinmek isteyen tüm yatırımcılar için platform farklı yatırım planları ve yepyeni ‘Virtual Staking’ konseptini sunuyor. Gücünü yapay zekadan alan işlem botuyla yatırımcılar birden çok kripto parayla otomatik işlemler yapabilir.

Platform dahilinde iki token bulunuyor. Bunlardan ilki platformun ERC-20 temelli esas hizmet token’ı CYL. VYCL token’ı ise kazanılan günlük faizlerin ve referans bonuslarının ödemesinde kullanılıyor. VYCL token’ının fiyatı 0.001 ETH’e sabitlenmiş durumda. Yani Ethereum’un değer kazanması durumunda VYCL token’ı de değer kazanıyor ve USD’ye karşı koruma sağlanmış oluyor. VYCL token’leri güncel fiyattan CYL token’ına de çevrilebiliyor. 1 CYL = 1.5 VYCL şeklinde belirlenen değişim oranı platform faaliyete geçtiğinde piyasa tarafından belirlenecek.

Platformun dinamiklerine kısa kısa göz atalım.

“Bir hizmet olarak yatırım” anlayışı. Platform kullanıcılara iki kripto parayla otomatik işlemler yapma fırsatı sunuyor.

Reklam kampanyaları. ICO’lar, projeler ve ürünler platformun web sitesinde yer alan “Featured Projects” bölmesine ve Telegram gruplarına reklam verebiliyor. Reklamların ödemesi CYL token’larıyle yapılıyor.

Oyun oynama şansı. Platform üzerinde heyecan verici oyunlar kullanıcılara sunuluyor. Yaratıcılığı tetikleyen ve kullanıcıların ilgisini çekebilecek bu oyunları oynayarak CYL token’ı cinsinden ödüller kazanmak mümkün.

Pooling. Kullanıcılar platform üzerinde bir havuz oluşturabilir. Bu havuza dahil kullanıcılar çeşitli girişimlerde bulunmak için platform üzerinden işbirliği yapabilir.

Marketler. Açılacak marketlerde kullanıcılar CYL token’ını kullanarak mal ve hizmet alıp satabilir.

Debit kartları. Platform ekibi uzun vadede sadık kullanıcılara debit kartı dağıtmayı planlıyor. Kullanıcılar debit kartlarla çevrim dışı mağazalarda CYL token’ı kullanabilecek. İleride yapılacak tüm yeniliklere platform kullanıcılarıyla birlikte karar verilecek.

Tüm bu özellikler platform için hasılat anlamına geliyor ve bunun sonucunda yatırım programlarının sürdürülebilirliği sağlanıyor. Yatırım faaliyetleriyle de ek gelir kazanılabiliyor. Çoklu kripto paralı işlem botu da platformun bir nevi belkemiğini oluşturuyor. Crystal Token araştırma ekibinin geliştirdiği botu daha iyi anlamak için platformun diğer bileşenlerine göz atalım.

Dahili borsa. Zaman penceresi konseptinin kullanıldığı yenilikçi dahili borsada CYL ve ETH token’larıyla işlem yapılabiliyor. Yapılan tüm işlemler zaman penceresinin kapsamına giriyor ve takip eden 6 saat boyunca geçerliliğini koruyor. Yani bir gün içinde 4 zaman penceresi bulunuyor. 6 saat boyunca kullanıcılar belirli miktarda CYL token’ı alma veya satma kararı verebilir. Ancak geleneksel kripto para borsalarından farklı olarak, kullanıcılar herhangi bir satış fiyatı belirtmez. Bir CYL token’ının fiyatı, talep ve tekliflere bağlı olarak zaman penceresi bitene kadar sürekli dalgalanıyor.

Kullanılan bu yenilikçi modelle kısa vadede aşırı fazla ve aşırı düşük fiyatların önüne geçiliyor ve fiyatlar daha istikrarlı, sabit bir hale geliyor. Bir zaman penceresinde kullanıcıların satabileceği token miktarı sınırlandırılıyor. Bu adımla birlikte balinaların sürekli olarak başvurduğu “dump” hareketlerinin büyük oranda önüne geçiliyor.

Otomatik token yakımı. Platformda kullanılmayan token’lar periyodik olarak yakılır. Azalan token sayısı nedeniyle token’ların değeri kademe kademe artar. Platformun elde ettiği hasılat da aynı şekilde token’ın değerini artırmak için kullanılacak. Bu doğrultuda ek fonlar oluşturulacak ve token geri alımı gibi stratejiler izlenecek.

Platformun işlem botu farklı stratejilerden besleniyor ve farklı piyasa koşullarına uyumluluk sağlıyor. Botun altyapısındaki Yapay Zeka ve Makineli Öğrenme teknikleriyle işlemlerde tahminlere yönelik modeller kullanılıyor.

Crystal Token ön satışında 250 bin token satıldı. ICO’nun 750 bin token’lı ilk dönemi bugün başlıyor. CYL token’ının güncel fiyatı 0.69 dolar. ICO’ya katılmak için platformun web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Platforma dair daha fazla bilgi almak için aşağıdaki linklerden faydalanabilirsiniz.

Telegram 1Telegram 2TwitterFacebook

Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.
İlgili Yazılar