Yeni Zelanda Bitcoin’e olumlu yaklaşıyor

00:05
13 Kasım 2014
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Yeni Zelanda Merkez Bankası (RBNZ) adına konuşan Grand Spencer, Bitcoin ve diğer dijital paralara karşı artan ilginin, bankacılık ve finans sektörü için bir tehdit olmadığını belirtti.

Auckland’da yapılan ve iki gün süren uluslararası ödeme endüstrisi konferansında açıklamalarda bulunan Grand Spencer, Bitcoin ve diğer dijital paralara karşı artan ilginin tehdit olmadığını ve Bitcoin’in şu an için her ne kadar yatırım aracı ve daha çok para kazanmanın bir yolu olarak gözükse de, ilerde nakit paranın yerini alabileceğini vurguluyor. Spencer aynı zamanda, dijital paraların getirdiği yenilikleri ve riskleri de yönetmek gerektiğini belirtiyor.

Yeni Zelanda Merkez Bankası son zamanlarda bazı yabancı merkez bankalarının aksine, dijital para birimlerine karşı olumlu ve düzenleyici bir yaklaşımı tercih ediyor. Ülke 29-30 Kasım 2014 tarihleri arasında ilk Bitcoin konferansına ev sahipliği yapacak.

Kaynak: Coindesk

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar