reklamı kapat

Yeni Nesil Türk Kripto Para Borsası: Coines

16:38
22 Ocak 2018
  • Coin TürkCoin Türk

Kripto paraların tüm dünyada büyük merak uyandırması ve popüler olmasıyla birlikte sektöre katılan oyuncuların sayısı  da büyük oranda arttı.

Türk kripto yatırımcılarının sayısının da oldukça fazla olduğu söylenebilir. Kripto para borsaları ise yatırım yapmak için olmazsa olmaz platformlar. Türk kripto para borsası sektörüne yeni katılan Coines, oldukça ilgi çekici bir platform olarak göze çarpıyor. Coines, çeşitli işlem çiftleriyle yatırımcıların yatırım opsiyonlarını genişletmek amacıyla yola çıktı.

Oldukça basit ve kullanışlı bir arayüze sahip platformda Bitcoin, Ripple, Litecoin, Bitcoin Cash ve Bitcoin Gold gibi kripto paralarla işlem yapılabiliyor. Platforma Türk Lirası göndererek bu paralarla işlem yapılabilir. Bu kripto paraların cüzdanını oluşturmak için ise TC Kimlik No. doğrulaması gerekiyor. Kripto cüzdanı oluşturulduktan sonra o para birimiyle transfer yapılabiliyor. Öte yandan platforma ETH’nin de yakın zamanda ekleneceğini belirtmekte fayda var.

Bir kısmı kripto para yatırımcılarına oldukça yeni bu para birimlerinin komisyon oranlarına ve platformdaki işlem ücretlerine göz atalım.

Türk Lirası: Coines’e en az 500 TL para yatırılabiliyor. Para yatırmada herhangi bir üst limit bulunmuyor. Para yatırma işlemi tamamen ücretsiz. Para çekme alt limiti 1000 TL olarak göze çarparken, herhangi bir üst limit bulunmuyor. Her para çekme işleminden 4 TL işlem masrafı kesiliyor.

Bitcoin (BTC): Platform üzerinde en az 0.01 BTC transfer edilebiliyor. Bitcoin’de transfer üst limiti bulunmuyor. Transfer ücreti ise 0.0006 BTC olarak göze çarpıyor. Hem alım hem satım emirlerinde % 0.30’luk bir ücret kesintisi mevcut.

Ripple (XRP): Coines’te Ripple için geçerli olan en düşük transferin 20 XRP olduğunu söyleyebiliriz. XRP transferinde herhangi bir üst limit mevcut değil. Transfer ücreti ise işlem başına 2 XRP. Hem alım hem satım emirlerinde % 0.30’luk bir ücret kesintisi mevcut.

Litecoin (LTC): Platformdaki bir diğer para birimi Litecoin’de transfer edilebilecek en düşük değer 0.1 LTC, üst limit söz konusu değil. Transfer ücreti ise 0.01 LTC olarak karşımıza çıkıyor. Hem alım hem satım emirlerinde % 0.30’luk bir ücret kesintisi mevcut.

Bitcoin Cash (BCH): Yatırımcıların oldukça ilgisini çekeceğe benzeyen Bitcoin Cash’te en düşük transfer limiti 0.1 BCH. Diğer paralarda olduğu gibi herhangi bir üst limit mevcut değil. Her işlem başına 0.005 BCH transfer ücreti ödeniyor. Hem alım hem satım emirlerinde % 0.30’luk bir ücret kesintisi mevcut.

Son olarak Bitcoin Gold (BTG): Kripto dünyasının yeni ve dikkat çeken yolcularından biri olan Bitcoin Gold’da en düşük transfer 0.1 BTG ile yapılabiliyor. Maksimum limit BTG’de de söz konusu değil. Transfer ücreti 0.05 BTG olarak belirtiliyor. Hem alım hem satım emirlerinde % 0.30’luk bir ücret kesintisi mevcut.

ETH’nin de eklenmesiyle toplam 6 kripto parada Türk Lirası ile işlem yapılabilecek Coines borsasında proje ekibi için kullanıcıların güvenliği ön planda. Güvenlik önlemi olarak her oturum açmada kullanıcıların SMS doğrulaması yapması gerekiyor ve tarayıcı kapandığında oturum sonlanıyor. Bunun yanı sıra oturum ve çerez bilgileri ile kullanıcılara ait parolalar ve TCKN’lar platform tarafından şifrelenerek kaydediliyor ve böylece bu bilgilerin kötü amaçlı kişilerce kullanımının önüne geçiliyor. Platformu tam teşekküllü olarak kullanabilmek için e-posta doğrulamasıyla birlikte tam hesap onayı gerekiyor.

Farklı kripto paralarla Türk yatırımcıların ilgisini çekebilecek Türk kripto para borsası Coines’e göz atabilirsiniz.

FacebookTwitter

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ETİKETLER