Crypterium (CRPT) Nedir? Nasıl Çalışır?

Özet

  • Crypterium, kripto para bankası olarak tasarlandı.
20:41
11 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para bankası olarak tasarlanan Crypterium, sanal ile gerçek dünya arasında finansal bir köprü kuruyor. Bitcoin’lerinizle bir bardak kahve almak için artık Bitcoin yatırımcısı olmanıza gerek yok.

Crypterium (CRPT) Nedir?

Estonya merkezli Crypterium, finansal sektör çarpıcı bir yaklaşım getiriyor. Şirketin Blockchain temelli mobil bankacılık uygulaması, kripto ve itibari para entegrasyonlu hizmet ve ödeme altyapısıyla gündelik hayatımızda kripto para kullanmanın zorluklarına çözüm getiriyor. Banka, üç alana özel çözüm getiriyor: Kripto paraların gündelik alışveriş amaçlı bireysel kullanıcılar tarafından kullanılması, şirketlerin kripto para edinmesi ve kripto kredi almak için basitleştirilmiş prosedürler.

2017’de kurulan kripto bankası Crypterium, mobil bankacılık, şirketler için kripto para alımı, geliştiriciler için açık kaynaklı kripto para platformu ve merkezsiz kripto kredi alma fırsatını tek bir potada eritiyor. Banka, finans ve bankacılık sektöründe engin tecrübelere sahip Blockchain tutkunları tarafından kuruldu: ABD ve Rusya para piyasalarına hakim olan yatırım bankacısı Steven Polyak, çeşitli şirketler için finansal hizmetler CEO’luğu yapmış uluslararası stratejist Austin Kimm, finansal teknoloji, bankacılık ve kripto para sektörlerinde 10 yılın üzerinde tecrübeye sahip Gleb Markov ve birçok şirkete bağlı olarak çalışan, girişimci Vladimir Gorbunov.

Crypterium Nasıl Çalışır?

Banka müşterileri akıllı telefonlarına Crypterium mobil bankacılık uygulamasını indirerek anında ödeme yapabiliyor. Uygulama, Crypterium’un satış noktalarının  yanı sıra Apple Pay, Samsung Pay ve Android Pay noktalarını da aktive ediyor. Kullanıcıya yalnızca tek bir şey yapmak kalıyor; telefonunu Mastercard PayPass, Visa payWave veya UnionPay yüklü POS cihazından geçirerek veya QR kodunu okutarak işlemi başlatmak. Geri kalan tüm transfer işini banka hallediyor ve işlem kısa sürede onaylanıyor. Üstelik bu modelin banka için yalnızca bir başlangıç olduğu vurgulanıyor. Crypterium, diğer geleneksel bankacılık prosedürlerini Blockchain teknolojisi ve kripto paralarla entegre etmeyi planlıyor.

Bankanın geliştirdiği 20 yenilikçi araç arasında işlem limiti olmayan çabuk ödemeler, gizli masrafların olmadığı kripto-itibari para takası, en iyi takas oranları için kısa vadeli rezervasyon, işlemlerden kalan nakit para üstü ödemesi, özel token’lerle verilen kripto kredi gibi farklı hizmetler bulunuyor.

Crypterium (CRPT) Nereden Alınır?

Crypterium (CRPT) Binance DEX’ten temin edilebilir.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI