Reklam

“Yeni BTC’lerin %50’sini Grayscale ve Square’in Müşterileri Alacak”

Bir analiste göre yarılanmadan sonra piyasaya sürülecek BTC’lerin yarısını iki şirket alacak ve fiyat bu olaydan olumlu etkilenecek.
17:00
22 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Altı aydan daha kısa bir süre içinde Bitcoin’in madencilik ödülü yarılanması gerçekleşecek. Bununla birlikte madencilerin kazandığı ödül 12.5 BTC’den 6.25 BTC’ye inecek. Yani enflasyon oranı daha da düşmüş olacak.

Bu konuyla ilgili en çok merak edilen şey ise Bitcoin fiyatının bu olay ile artıp artmayacağı…

Fiyat Nasıl Etkilenecek?

Altana Dijital Para Fonu’nun yatırımcısı Alistair Milne, kısa süre önce yaptığı açıklamalarda 2020’de yaşanacak yarılanmadan sonra, yeni çıkarılan Bitcoin’in %50’si iki şirketin müşterileri tarafından satın alınacak. Milne göre bu iki şirket: Grsayscale’in Bitcoin Trust’ı ve Square.

Diğer bir deyişle, talep devam ederse ya da artarsa, yarılanma sadece BTC için arz-talep ekonomisi modelini artıracak ve fiyatları daha yüksek bir seviyeye taşıyacak.

Ancak herkes Milne gibi pozitif düşünmüyor.

Örneğin dijital varlık fonu Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı Jason Williams, ayın başında yaptığı açıklamalarda, “Mayıs 2020’de Bitcoin’de yaşanacak olan yarılanma fiyata hiçbir şey yapmayacak. Bu bir olay olmayacak.” ifadelerini kullanmıştı. Bu sözler uzun zamandır yarılanma ile artış bekleyen birçok insan için adeta soğuk su etkisi yaratmıştı.

Pozitif Sinyaller

Yarılanmanın fiyatı nasıl etkileyeceğine bakmaksızın yatırımcılar piyasanın pozitif sinyaller verdiğini düşünüyor.

Analistler ve yatırımcılar, hem Bitcoin’in hem diğer kripto para birimlerinin yaşadığı gelişmelerle 2020’de artış trendinin olacağını ifade ediyor. Bunun yanında teknik göstergeleri değerlendiren analistler de Bitcoin’in fiyat açısından artışa hazır olduğunu ifade ediyor.

Örneğin daha önce bu haberimizde de belirttiğimiz gibi Dave The Wave yaptığı son açıklamalarda M1, M2 ve M3 göstergelerine göre geri çekilme sınırına ulaşıldığını ifade etmişti.

Kaynak: Newsbtc

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar