X

Ödeme Hizmetlerinde Yeni Bir Anlayış: Counos U

Counos U, tüm dünyaya avantajlarla dolu yeni bir ödeme sistemi sunacağını ifade ediyor.
14:34
30 Haziran 2020
Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

%100 dolar destekli olan Counos U sabit değeri 100 dolar olan bir kripto para olarak karşımıza çıkıyor. Counos U’da bunu sağlamak için özel olarak geliştirilmiş bir araç bulunuyor ve bu araç yatırılan doları güvence altına alıyor. Platformun açıklamalarına göre, bu sayede kullanıcılar tek bir para birimi ile hem ödeme yapabiliyor hem de kazanç elde edebiliyor.

Counos U’da bahsi geçen sistemin çalışabilmesi için 4 mütevelli, bir İsviçre bankası ve 7 avukat bulunuyor. Böylece Counos U’nun %74 dolar ile desteklenen Tether’dan (USDT) farklı olarak %100 dolar destekli olması sağlanıyor. Ayrıca bunun yanında 1 yıldan uzun süredir sahip olduğunuz her Counos U için de %3.9 kazanç elde ediyorsunuz. Tüm bunların yanında Swiss ISIN aracılığı ile doğrudan banka yoluyla Counos U’ya erişim sağlayabilirsiniz.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Counos U’nun Özellikleri

Platform, Counos U’nun öne çıkan özelliklerini şu şekilde sıralıyor:

  • Yerel banka aracılığıyla doğrudan alım satım yapılabiliyor.
  • 100 dolarlık sabit değeri bulunuyor.
  •  Yıllık %3.9 getirisi var.
  •  Dolar, CHF, EUR veya diğer kripto para birimleri ile işlem yapılabiliyor.
  •  Dünya çapında transferi sağlanabiliyor.
  •  A kalite güvenlik uygulamalarına sahip.
  •  Hızlı

Counos platformu, doğrudan yerel banka ile satın alınabilecek bir para oluşturan ilk platform olarak karşımıza çıkıyor. Yapılan açıklamalara göre, dünyanın hangi bankası olursa olsun, İsviçre ISIN aracılığıyla Counos U’yu satın alabilirsiniz. Platformun web sitesinde bulabileceğiniz ISIN kodu ile bankadan işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebiliyorsunuz.

Öte yandan Counos platformunun merkezsiz borsası aracılığıyla da kolayca geleneksel para birimi işlemleri yapılabiliyor. Bu sayede dünyanın her yerine 7/24 güvenli ve hızlı bir şekilde para gönderebilirsiniz. Ayrıca platformun açıklamalarına göre işlem maliyetleri de görmezden gelinebilecek kadar küçük ve işlemler yalnızca 2.5 dakika sürüyor. Dolayısıyla Counos U ile hem hızlı hem çok ucuza para transfer işlemleri gerçekleştirilebiliyor.

Sistem Nasıl Çalışıyor?

Counos escrow hizmeti kapsamında Counos U ile para transferi gerçekleştirmek hem çok kolay hem de çok profesyonel bir hizmet olarak karşımıza çıkıyor. Örneğin; Amerika’dan Dubai’ye para göndermek isteyen bir kişi, öncelikle ABD’deki bir Counos acentesinden Counos U’yu satın alıyor, daha sonra da yine bir aracı ile Counos U’lar Dubai’ye gönderiliyor. İşlem sırasında hiç bir banka onayına ihtiyaç olmadığı için de hızlı ve ucuz bir şekilde transfer gerçekleşmiş oluyor.

Öte yandan platformun açıklamasına göre mal ve hizmet almak içinde Counos U ile ödeme yapabiliyorsunuz. Örneğin, ABD’de yaşıyorsanız ve İsviçre’den bir Rolex sipariş ediyorsanız, Rolex’i satın almak ve ödeme yapmak için Counos Escrow hizmetindeki Counos U’yu kullanabilirsiniz.

Bunları yanı sıra Counos U ile volatiliteden uzak bir şekilde kripto para biriminizi borsalarda saklayabilir ve istediğinizde direk banka hesabınıza çekebilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar