X


Yeni Bir Blockchain Yatırım Şirketi Geliyor

ConsenSys CSO’su güçlü destekçilerle yeni bir Blockchain yatırım şirketi kuruyor...
14:00
17 Kasım 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Yapılan son açıklamalara göre, Ethereum Blockchain firması ConsenSys‘in bir yöneticisi,Blockchain tabanlı yeni bir yatırım şirketi olan Aligned Capital‘i piyasaya sürüyor. Cointelegraph’ın haberine göre 15 Kasım’da yapılan bir duyuruda, ConsenSys’in baş stratejisi (CSO) olan Sam Cassatt’ın, şirketin ilk fon yatırımı için 50 milyon dolara ulaşmak istediği ifade edildi.

Bununla beraber beş yıldır firmada bulunan Cassatt, Aligned Capital’de kurucu yönetici ortak olarak sürekli çalışacak ve ConsenSys’e danışman olarak hizmet vermeye devam edecek.

Aligned Capital

Yapılan açıklamalara göre Aligned Capital, Blockchain ve kripto para, güvenli yapay zeka ve yenilikçi sağlık hizmetleri olmak üzere üç ana alana yatırım yapacak. Cassat ise konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, ConsenSys yazılımını kullanmayı ve start-up geliştirme merkezleriyle işbirliği yapmayı planladığını dile getirdi.

Aligned Capital’in ilk destekçileri arasında kripto endüstrisinde yer alan ve aynı zamanda ConsenSys kurucusu olan Joseph Lubin gibi yüksek profilli isimler yer alıyor. Ethereum kurucu ortağı da olan Lubin’in yeni firmada danışman olarak görev yapacağı ifade ediliyor. Bunun yanında ilk ConsenSys yöneticilerinden olan ve DARMA Capital’de yönetici ortak olarak görev yapan Andrew Keys de destekçiler arasında yer alıyor.

Öte yandan firmanın danışmanları arasında Stanford öğretim görevlisi ve Transformative Tech Lab kurucu ortağı Nichol Bradford ve Long Now Foundation geliştirme müdürü Nicholas Paul Brysiewicz de bulunuyor. Seri girişimci ve melek yatırımcı olan Seth Goldstein ise bir girişim ortağı olarak firmada yer alacak.

Blockchain Yatırımları Artıyor

Sam Cassatt’ın yeni Blockchain odaklı fonu,Blockchain teknolojisine yapılan genel istikrarlı yatırım artışının bir kanıtı olarak değerlendirilebilir. Ayrıca kimlik yönetimi firması Okta tarafından yapılan bir araştırmaya göre, dünya çapındaki yüksek profilli dijital şirketlerin %61 kadarı Blockchain‘e yatırım yapıyor.

Bunun yanında daha önce bu haberimizde de sizlerle paylaştığımız gibi International Data Corporation‘ın (IDC) Dünya Çapında Altı Aylık Blockchain Harcama Kılavuzunda yapılan bir güncellemeye göre Blockchain için yapılan harcamalar, önümüzdeki beş yıl içinde %60 artış gösterecek…

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar