Yeni Ayın İlk Gününde Bitcoin ve Altcoin’lerde Son Durum!

Peki kripto para piyasaları yeni aya nasıl başladı, Bitcoin (BTC) ve altcoin'lerde son durum ne? Detaylar haberimizde.
08:07
1 Ekim 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para piyasalarının geçen hafta gösterdiği olumsuz performansa rağmen sonuna yaklaşılan bu haftada nispeten daha iyi bir performans gösterdiği görülüyor. Özellikle bazı altcoin’ler çift haneli kazançlarla yatırımcılarının yüzünü güldürmüş durumda. Peki kripto para piyasaları yeni aya nasıl başladı, Bitcoin (BTC) ve altcoin’lerde son durum ne? Detaylar haberimizde.

Bitcoin’de Son Durum

Lider kripto para Bitcoin, yazım sırasında son 24 saatte kaydettiği yüzde 0,26 gibi düşük bir oranda düşüşle 19 bin 401 dolardan işlem görüyor. 371.9 milyar dolarlık piyasa değeri ile BTC‘nin son 7 günde ise yüzde 1,33 oranında yükseldiği görülüyor. Bitcoin, güncel fiyatlarla 69 bin dolarla kaydettiği tüm zamanların en yüksek seviyesinin (ATH) yüzde 71,78 altında fiyatlanmaya devam ediyor.

7 Günlük Bitcoin Grafiği

Altcoin’lerde Son Durum

En büyük altcoin Ethereum (ETH), yazım sırasındaki 24 saatte kaydedebildiği yüzde 0,08 gibi son derece düşük bir oranda verdiği kayıpla bin 328 dolardan alınıp satılıyor. Uzun zamandır merakla beklenen The Merge güncellemesinden beri değer kaybeden ETH, bir süredir bin 300 doların hemen üzerinde dar bir aralıkta hareket ediyor. Etehreum‘un toplam piyasa değeri 162.9 milyar dolarda.

Kripto veri platformu CoinMarketCap’in sağladığı verilere göre, 24 saatte yaptığı çıkışla yatırımcısına en çok kazandıran altcoin’ler listesinde ilk sırada yüzde 5,54 yükselişle 1,36 dolardan işlem gören Toncoin (TON) yer alıyor. TON’u takip eden altcoin’ler ise sırasıyla yüzde 5,51 yükselişle Quant (QNT) ve yüzde 3,53 yükselişle Chiliz (CHZ). Öte yandan 24 saatte yatırımcısına en çok kaybettiren altcoin’ler listesinde ilk sırada yüzde 8,89 düşüşle 4,16 dolardan işlem gören UNUS SED LEO (LEO) geliyor. LEO’yu takip eden altcoin’ler ise yine sırayla yüzde 6,93 düşüşle 1,36 dolardan alınıp satılan Celsius (CEL) ve yüzde 3,56 düşüşle 0,9117 dolardan işlem gören Nexo (NEXO).

Tüm bunlarla birlikte, kripto para piyasasının toplam değerinin 24 saatlik zaman diliminde yüzde 0,23 oranında para çıkışı ile 941.30 milyar dolarda olduğunu da ekleyelim.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar