reklamı kapat

Yayıncılar için Devrim Niteliğinde Bir Finansal Ekosistem: DeStream

10:38
31 Temmuz 2018
 • Coin TürkCoin Türk

Streaming, her gün büyümeye devam eden bir sektör. Aslında, Twitch gibi video streaming sitelerinin toplamı; Netflix, HBO, ESPN ve Hulu’dan -yıllık bazda- daha büyük bir izleyici ve dinleyici topluluğuna sahip.

Rakamlar inanılmaz ve hayrete düşürecek seviyede:

 • Twitch, 2017 yılında 666 milyon ‘dan fazla canlı video oyunu akışı izleyicisini çekti.
 • Newzoo şirket raporu, video oyunu endüstrisinin 2020 yılına kadar 128 milyar dolar üreteceğini tahmin ediyor.
 • Sayılar her yıl büyüyor – dünya çapında 2,2 milyardan fazla düzenli oyuncu olduğunu düşündüğünüzde, bu hiç şaşırtıcı değil.
 • Bunların hepsi oyunla ilgili olan her şey için doymak bilmeyen küresel bir iştahla birleşince bir yekün tutuyor.
 • Ve bu sadece oyun için değil – müzisyenler, sporcular ve diğer sanatçılar da canlı bir izleyici kitlesi için interneti kullanıyorlar.

Yayıncıların hak ettikleri başarıyı elde etmelerine yardımcı olan yeni bir hizmet

Yayıncılar, abonelikten, platform tanıtımlarından, reklamlardan, ürün satışından ve elbette bağışlardan gelir elde ederek hayatlarını kazanabilirler.

DeStream, devrim niteliğinde yeni bir konsepte sahip. İş modelleri, video yayıncılarına hizmet sunan diğer sitelerden farklıdır. DeStream, ekstra gelir ve güvenlik getiren finansal bir ekosistem oluşturmak için blokzincir’in gücünü kullanmıştır.

DeStream, yayıncılar için vazgeçilmez bir kaynak haline gelme isteği olan Twitch ve YouTube gibi streaming hizmetlerine eklenen bir hizmettir. Bunlar, içerik oluşturmayı basitleştiren ve izleyicilerle daha fazla etkileşime olanak tanıyan etkileyici bir altyapı oluşturma ve geliştirme sürecindedir.  

Tabii ki, DeStream’in asıl avantajı finansal ekosistem olacaktır. Bugünlerde, yayıncı olmak, yeteneği olan ve üstesinden gelebilecek yapıya sahip kişiler için tam zamanlı bir meslek olabilir. DeStream, bunun her gün daha fazla insan için bir gerçeklik haline gelmesine yardımcı olacak.

Merkezi olmayan bir finansal ekosistemin yararları

DeStream, halihazırdaki streaming sitelerinin sunduğu hizmetleri aşağıdaki şekillerde geliştirebilir:

 • Yayıncılar, görüntüleyenler ve reklam verenler için tek bir erişim noktası
 • Daha düşük işlem ücretleri (%77’ye kadar azalma)
 • Uyumlu platformlar için bindirmeli hub
 • Ekosistem kullanıcıları arasında blokzincir güvenliği kullanan önceden hazırlanmış akıllı sözleşmeler
 • Güvenli akıllı sözleşmeler oluşturma yeteneği
 • Platformda ve ortaklık platformlarında sanal ürün ticareti yapabilme.

DeStream vizyonu, diğer herkesin üzerinde en yüksek sıralamaya sahip yayıncıları ön plana çıkarmayan ve yayıncıları sıkı çalışmaları için ödüllendiren bir altyapının tek örneğidir.

Örneğin, en yüksek yüzdelikte görünmeyeceklerinden yeni yayıncıların reklam geliri elde etmeleri zor olabilir. DeStream’in misyonu, görüntüleyenler ve reklam verenler ile ilişki kurmaları için yayıncılar için demokratik ve güvenli bir ortam oluşturmaktır.

Altyapı geliştirmenin bir diğer amacı, içerik oluşturucuların hayatını kolaylaştırmak ve izleyicilerle etkileşimi geliştirmektir.

DeStream’in ICO’suna dahil olmak için nedenler

DeStream’in neden akıllıca bir yatırım olduğunu tekrar hatırlayalım.

 • Bu sistem, blokzincir tabanlı token sistemi üzerinden yayıncılar, izleyiciler ve yatırımcıları ödüllendirir
 • Daha düşük işlem maliyetleri
 • Öncü akıllı sözleşmeler
 • Skinler veya oyun içi bonuslar gibi dijital ürünleri doğrudan satın alma imkanı
 • Yayıncıların ve görüntüleyenlerin işlerini kolaylaştırmak için harika ve kullanıcı dostu kaynaklar
 • Sektörde iz bırakmak isteyen yayıncılar için “go-to-service” hizmetinin olması kesin.

DeStream Stratis Token Satışı

“DeStream’in Kapalı Ön Satış” aşaması yakın zamanda tamamlandı ve şu anda Stratis token sahiplerine token gönderimi başlıyor.

Video oyunu akışının yeni çağında buna öncülük eden ve gelecek vaat eden bir şirkete dahil olmak için bu harika fırsatı kaçırmadığınızdan emin olun. Token satışlarına katılmak ve ödülleri almak için DeStream web sitesini bugün ziyaret edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.