Reklam

Yatırımcılar Son Günlerin En Çok Konuşulan Altcoin’inde Dikkatli Olmalı!

Yatırımcılar 8 binden fazla cüzdanın hack'lenmesinin ardından son günlerin en çok konuşulan altcoin'i Solana'da (SOL) dikkatli olmalı. Peki ama neden? Detaylar haberimizde.
13:02
6 Ağustos 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Solana‘nın (SOL) Blockchain’i arada sırada meydana gelen sorunlara alışmış durumda. Bu hafta SOL cüzdanlarının saldırıya uğradığına dair haberler geldi. Ancak araştırmalar, hack’in ağın hatası olmadığını, bir üçüncü taraf hata olduğunu ortaya çıkardı. Neyse ki, olay SOL’un fiyat hareketini fazla etkilemedi. Son olay panik satışını tetiklemese de, SOL, bir takım olumsuzluklar gördü. Altcoin‘in fiyatı, Temmuz ayı sonundaki seviyelere göre yaklaşık yüzde 16 düştü. Bu geri çekilme, kripto para piyasalarının diğer üyelerinin aynı dönemdeki performansıyla uyumlu görünüyor. Peki SOL için sırada ne var? Gelin daha yakından bakalım.

Boğalar Biraz Soluklanabilir

SOL, son iki günde yüzde 7’lik bir yükseliş kaydetmeyi başardı ve hala sağlıklı talebi yönetebileceğini doğruladı. Yükseliş, fiyat hareketinin yükselen destek çizgisiyle neredeyse temas etmesinin ardından geldi.

Son yükselişine rağmen, SOL yatırımcıları temkinli hareket etmeli. Son ralli, düşük alım hacmi ile karakterize edildi ve bu, sınırlı yukarı yönlü hareketi açıklıyor. Bunun üzerine, haftanın başında son aşağı yönlü baskı, onu yüzde 50 RSI seviyesinin altına itti. Bu, SOL’un  dibe vurduğundan beri zayıf yukarı yönlü fiyat kanalının dibine oturmasına neden oldu. İlginç bir şekilde, SOL, olumsuzluğa direnme konusunda da esneklik gösterdi. Son yükselişi, destek hattıyla önemli bir etkileşim olmadan ikinci kez dönmesini işaret etti. Yatırımcılar bunu bir yükseliş sinyali olarak kabul etmiş olabilir.

Bu, son iki günde duygunun neden boğaları desteklediğini açıklıyor. Duyarlılık değişikliği Binance‘daki ve DyDx’deki fonlama oranından görülebiliyor.

Solana geliştiricileri, geliştirme etkinliği metriğinin ortaya koyduğu gibi son iki haftadır oldukça aktif. Bu, yatırımcı güveninin biraz iyileşmesinin bir başka nedeni olabilir. Ancak hiçbir şey yatırımcıları, güçlü aktiviteye ve organik talebe sahip sağlıklı bir ağdan daha fazla cezbedemez.

Solana, Temmuz ayında NFT ticaret hacimlerinde güçlü bir büyüme kaydetti. Bu hacimler ay ortasından sonra önemli ölçüde düşerken, yine de sağlıklı seviyeleri korudu.

Solana boğaları şu anda kontrol altında olsa da, fiyat mevcut kanaldan er ya da geç çıkacak. Bu, kartların yeniden dağıtılmasına neden olacak. Özetle kısa vadeli görünüm hala oldukça belirsiz ve dikkatli olmakta fayda var gibi duruyor.

SOL’da Son Durum

14 milyar dolarlık piyasa değeri ile en büyük 9’uncu kripto para ve 8’nci altcoin olan SOL, yazım sırasında günlükte yüzde 0,97 yükselişle 40,46 dolardan işlem görüyor. Solana fiyatı 7 günde yüzde 5,47 düşerken, 30 günde 8,84 yükseldi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar