X


Yatırımcılar Kripto Paralarla İlgileniyor Mu?

Ünlü bir yatırım firması tarafından geçtiğimiz günlerde açıklanan araştırma sonuçlarına göre yatırımcıların kripto para ilgisi devam ediyor.
10:00
9 Eylül 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Ünlü bir yatırım platformu tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan bir araştırma ortaya ilgi çekici sonuçlar koydu. Araştırma kapsamında yapılan anketin sonuçları 5 Eylül Çarşamba günü açıklandı. Ankete göre itibarlı ve güvenilir bireysel ve kurumsal yatırımcıların büyük bir çoğunluğu önümüzdeki 12 ay içerisinde sahip oldukları kripto varlıkları artırmayı planlıyor.

Bu yılın ortasında, temmuz ayında gerçekleştirilen ankete toplamda 2490 bireysel yatırımcı ve 528 itibarlı kurumsal yatırımcı dahil edildi. Katılımcıların geleceğe yönelik yatırım planları piyasayı güzel günlerin beklediği şeklinde yorumlanabilir.

Kripto para piyasasının değeri son zamanlarda yaşanan düşüşlerin ardından yıl boyunca yaklaşık %60 oranında geriledi. Bu duruma rağmen Temmuz ayında gerçekleştirilen anket hem kullanıcıların hem de yatırımcıların kripto paralara halen olumlu bir şekilde yaklaştığını gözler önüne seriyor. Ankete göre yatırımcıların en az %59’u ve tüketicilerin %72’si önümüzdeki 12 ay içerisinde daha fazla kripto para satın alacağını ifade etti. Üstelik yatırımcıların %57’si ve tüketicilerin %66’sı kripto paraların önümüzdeki yılda değer kazanacağına inanıyor.

Anket katılımcılarından tercih ettikleri kripto paraları sıralandırması da istendi. Elde edilen sıralamalara göre Bitcoin en çok tercih edilen kripto para. Piyasadaki en büyük değere sahip kriptoyu Ethereum (ETH), Ripple (XRP) ve Litecoin (LTC) takip ediyor. Katılımcılar bu dört kripto paranın uzun vadeli başarı için en büyük potansiyele sahip olduğunu düşünüyor. Anket sonuçlarında ilgi çeken bir diğer konu ise Blockchain teknolojisiyle ilgili. Araştırmaya göre yatırımcıların ve kullanıcıların teknolojiye duyduğu ilgi de giderek artıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar