reklamı kapat

Yapay Zeka Temelli Kriptopara İndeksi Cryptoindex 100 Bakış Açınızı Değiştirebilir

16:50
17 Ekim 2018
  • Coin TürkCoin Türk

Kripto paraların toplam piyasa değeri 200 milyar doların üzerinde. Analistler önümüzdeki yıllarda bu değerin 10 trilyon dolara ulaşabileceğini düşünüyor. Şu anda piyasada 2.000’in üzerinde kripto para bulunuyor ve bunların bazıları artış yaşayabilir. Böyle bir ortamda yatırım yapacak doğru kripto parayı seçmek git gide zorlaşıyor. Ta ki şu ana kadar.

Dünyanın en iyi 100 kripto parasını analitik olarak ele alan yapay zeka temelli Cryptoindex 100 ile tanışın. Endeks coin’lerin matematiksel olarak hesaplanmış ağırlığını temsil ediyor ve yapısına ekliyor. En büyük 9 borsanın entegre edilmesiyle her gün on milyonlarca işlem aralıksız olarak izleniyor ve Cryptoindex 100 tablosundaki değerlere yansıtılıyor. Cryptoindex CEO’su VJ Angelo:

Kripto para piyasası daha profesyonel finansal piyasa araçlarına geçiş yaparken Cryptoindex ve ilk ürünü Cryptoindex 100, hizmet token’ı CIX100 ile birlikte bu süreçte önemli bir rol üstlenebilir. Token ve endeks, piyasanın endeksleri ve araçları benimseme sürecinde önemli bir adım. Cryptoindex 100 piyasada mihenk taşı olma potansiyeline sahip.

1.800’ün üzerinde coin platformun sabit filtre setinden geçiyor ve  süreç sonunda 500 civarında coin’den tam verim alınıyor. Veriler çok sayıda kripto para borsasından, haberlerden, Twitter gibi sosyal medya kanallarından, GitHub’dan ve diğer kaynaklardan alınıyor.

Karşılaştırılan veriler daha sonra, endekste rafine bir coin puanlaması yapan 200’ün üzerinde faktörün özünün alınmasında kullanılıyor. Bu faktörler nöral ağa aktarılıyor ve coin’lerin, Cryptoindex 100’ü oluşturan en büyük 100 kripto paranın final puanlaması yapılıyor. Coin’lerin güncel endeks değerlerine ve detaylı analizlerine Cryptoindex platformunun MVP‘sinden erişebilirsiniz.

Endeks ‘Zorax’ isimli özel olarak geliştirilmiş algoritmaya bağlı olarak işliyor. Piyasanın ilk zamanları dahil tüm kripto para tarihi Zorax’e öğretildi. Zorax’in kendi kendine öğrenim süreci sürüyor. Zorax her gün binlerce işlemden, mesaj analizinden, haber duyurusundan ve kripto para dünyasında gerçekleşen etkinliklerden öğreniyor ve kripto para dünyası için yeri doldurulamaz, sofistike bir analiz sistemi olma yolunda ilerliyor. Cryptoindex 100 endeksinin temelindeki matematik whitepaper’da ayrıntılı bir şekilde tarif ediliyor.

CIX100 ERC20 standartıyla geliştirilmiş bir token, yani standartı destekleyen tüm borsa ve cüzdanlarda tutulabilir.

Ayrıca Cryptoindex platformunda sunulan tüm hizmetlerde ödeme yöntemi olarak kullanılabilir. Güncel endeks değeri ve yapısı, çok sayıda borsadan eş zamanlı veri akışı, API üzerinden online veri yayıncılığı hizmetlerine erişim, tarihsel veriler ve istatistiki veri setleri, piyasa tahminleri ve değerlendirmesi gibi çeşitli analizleri ve diğer değerli bilgileri bu hizmetler arasında gösterebiliriz. Diğer ERC20 token’ları gibi CIX100 da platform dışında özgür bir şekilde üçüncü kişilere transfer edilebilir. Platform kullanıcı tabanını genişletmek ve kullanıcılarının beklentilerini karşılamak için token’ı kripto para borsalarında listeletebilir.

17 Ekim 2018’de başlayan CIX100 token’ının token satış kampanyasında token alan yatırımcıları çeşitli avantajlar bekliyor:

  • Cryptoindex platformuna ve yapay zeka temelli sofistike analiz aracı Cryptoindex 100’e 3 aylığına PRO erişim.
  • %50 indirim – Token sahipleri platformdaki hizmetlerin ödemesini CIX100 token’larıyla yaptığında %50 indirim alır.
  • Bonus token’lar – Ne kadar ve ne zaman token aldığınıza bağlı olarak bonus token’larla ödüllendirilirsiniz.
  • Düzenlenmiş fonla token’larınıza teklif yapılma durumu. Yetkili Fon (Authorised Fund) token sahiplerinden token alabilir. Bu sürece dair tüm bilgilere BU LINKTEN erişebilirsiniz.

Token satış dönemi ve şartlarıyla ilgili tüm bilgilere ve çok daha fazlasına şirketin web sitesinden ve projenin whitepaper‘ından erişebilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.