Yakım Mekanizması, Balinaları Alım Çılgınlığına Sürükledi: Bu Altcoin Çift Haneli Artış Kaydetti

Son 22 saatte 2.490.000 MATIC token satın alındı.
18:25
16 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para piyasasının dev yatırımcıları balinalar, yakım mekanizmasının açıklanmasından bu yana yaklaşık beş milyon MATIC satın aldı. WhaleStats verileri, balinaların yakım duyurusunun ardından MATIC token’larına yaklaşık 14 milyon dolar yığdığını gösteriyor.

Dev Miktarda MATIC Alındı

WhaleStats tarafından bildirilen dört farklı işlemde balinalar Polygon‘un 14 Aralık’ta 1559 Etehreum İyileştirme Önerisi’nin test ağı uygulamasını başlatmasından bu yana yaklaşık beş milyon MATIC alımı yaptı. En güncel satın alma, web sitesi tarafından izlenen en büyük 1000 Ethereum cüzdanı arasında 453. sırada yer alan bir Ethereum balinası tarafından gerçekleştirildi.

Son 22 saatte 2.490.000 MATIC token satın alındı. Fiat para birimi cinsinden ise 4.631.400 dolar değerinde MATIC alımı kaydedildi. 14 Aralık’ta Polygon’un çekirdek geliştirme ekibi, MATIC token yakımını ve daha iyi ücret görünürlüğü tanıtmak için Ethereum İyileştirme Önerisi 1559’un test ağı uygulamasının kullanıma sunulduğunu duyurdu.

MATIC Token’da Büyük İşlemler Artıyor

Zincir içi analitik firması IntoTheBlock’a göre Polygon (MATIC) için büyük işlemler son 24 saatte %112 gibi büyük bir artış gösterdi. Büyük işlemler, 100.000 dolar ve üzerini kapsarken kurumların ve balinaların alım satımı yoğunluğu yükseliyor. MATIC fiyatı, Ethereum’a benzer bir başlatma mekanizması açıkladıktan sonra 14 Aralık’ta yükselmeye başladı. Şu anda MATIC, piyasa değeri sıralamasına göre 14. konumda yer alırken son 24 saatte %8 artışla 2.18 dolara ulaştı.

Kripto para piyasasının kritik günler geçirdiği dönemde volatilite artışı birçok altcoin’de hareketli saatlerin yaşanmasına yol açtı. MATIC, yakım mekanizması ile birlikte balinaların ilgisini çekmeyi başardı ve daha yüksek seviyelere ulaşma yolunda girişimlerini sürdürüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar