X


XRP’de Sevindiren Gelişme: Dev Platform, XRP’yi Yeniden Listeleyecek

Rakuten, popüler kripto parayı relist edeceğini duyurdu.
17:37
2 Eylül 2021

Popüler kripto para Ripple (XRP), 1.30 dolar sınırını test ederken olumlu bir haber daha aldı. Çoğu kripto para alım satım platformu XRP işlemlerine son vermiş olsa da Japonya merkezli Rakuten, popüler kripto parayı relist edeceğini duyurdu.

Rakuten, XRP’yi Yeniden Listelemeye Hazırlanıyor

Rakuten yaptığı açıklamaya göre XRP marj işlemlerini 8 Eylül 2021 tarihinden itibaren başlatacak. Firma, tartışmalı XRP davası sürerken geçtiğimiz yıl 24 Aralık’ta XRP hizmetlerini durdurmuştu. Bununla birlikte Rakuten, XRP işlemlerinde fiyat likiditesinin güvence altına aldığına emin.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Rakuten, kaldıraçlı türev alım satım işlemlerinde likidite ve fiyat istikrarının önemini vurguladı. Volatilite ve düşük likidite kombinasyonu ile kayıp riski kaçınılmaz olarak büyük boyutlara ulaşır.

Bunun yanı sıra Rakuten borsası, XRP’nin beklenilen gereklilikleri sağlamadığı durumda marj işlemlerini tekrar durdurmayı garanti etti. XRP’yi yeniden listelemesine rağmen Japon borsası, devam eden XRP davası nedeniyle çekingen tavrını sürdürüyor. Şirket sözcülerinin yaptığı açıklamada XRP işlemlerinde yatırımcının zarar görmemesi için tüm önlemlerin alındığı belirtildi.

XRP Fiyatı

Popüler kripto para XRP, mayıs ve haziran aylarında görülen büyük geri çekilme ile 0.60 dolar seviyelerine gerilemişti. 0.60 dolarlık kritik seviyenin altına sarkan XRP fiyatı, liderin yükselişi ile artış trendine girdi. Ripple (XRP), kısa sürede 1 doları aşmasının akabinde yukarı yönlü belirleyici bir kırılma görmedi.

Ripple ile ABD Menkul Kıymetler Borsa Komisyonu arasındaki davanın sabit seyri, XRP fiyatının darbe yemesine engel oluyor. Kripto para alım satım platformları, XRP’yi yeniden işleme açmak için değerlendirmelerde bulunuyor.

XRP adına kritik seviye 1.30 dolar olarak yorumlanırken buranın üzerindeki kapanış, yükselişe momentum kazandıracaktır. Burada elde edilen ivme, XRP fiyatını 1.50 dolarlık hedefe götürebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar