XRP İle İlgili Kulislerde Konuşulan Haber, Fiyata Yükseliş Getirdi!

Özet

  • XRP fiyatı yeniden yükseliyor!
10:48
3 Nisan 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Toplam piyasa değerine göre en büyük 7. kripto para birimi XRP, 24 saat içerisinde %9,7 yükseliş elde ederek neredeyse dava öncesindeki seviyelerine geldi. XRP’nin ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından açılan dava nedeniyle sarsıldığı biliniyor ancak bu durum yakında değişebilir.

Altcoinler Hareketlendi

Aslında kripto para piyasası son 24 saat içerisinde genel bir yükseliş yaşıyor. Polkadot son 24 saat içerisinde %20 yükselirken Ethereum %6, Uniswap %10, Chainlink ise %8,5 ile buna eşlik etti. XRP’nin neredeyse aylardır yerinde saymasından sonra yeniden harekete geçmesinin sebebi ise diğerlerinden farklı olabilir.

XRP fiyatının davadan sonra en sert düşüşü yaşamasının sebebi Coinbase’in XRP işlem çiftlerini askıya alması olmuştu. ABD’nin en büyük kripto para borsasının XRP delist haberi ile fiyat neredeyse 0,17 dolara kadar çakıldı ve dibi gördü. Şimdi ise tam olarak Coinbase ile ilgili bir gelişme yaşanıyor.

Coinbase Pro’dan XRP Hamlesi!

Krish XRP tarafından aktarılan bilgilere göre Coinbase Pro uygulamasının back-end bölümünde hummalı bir çalışma yapılmakta. Coinbase Pro uygulamasının kodlarında XRP ifadesini gören Krish XRP, bunun yeniden Coinbase’in XRP’yi listeleyeceği anlamına geldiğini vurguladı.

Coinbase kripto para borsasından henüz konu hakkında bir açıklama gelmedi ve bu aslında delist öncesinde yer alan kodlardaki bir ifade olabilir. Buna rağmen XRP fiyatının özellikle davada “bu davanın sonuçlarından sadece Ripple ve iştirakleri sorumludur” kararının alınmasından sonra yükselişe geçtiği biliniyor. Bu ifade ile kripto para borsalarının XRP’nin menkul kıymet ilan edilmesi durumunda bile bundan sorumlu olmayacakları vurgulanmıştı.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI