X

XRP İçin Deprem Etkisi: Coinbase’den XRP Delist İçin İlk Bilgi Sızdırıldı!

XRP, Coinbase tarafından delist edilebilir.
15:16
24 Aralık 2020

Toplam piyasa değerine göre en büyük dördüncü kripto para birimi XRP, Ripple’a dava açılacağı haberi ile %60’a yakın düşüş yaşasa da bu daha buzdağının görünen kısmı olarak yorumlanıyor. Henüz herhangi bir büyük kripto para borsası XRP’yi platformda çıkartmadı ve buna rağmen yaşanan sert düşüş yatırımcıları endişelendiriyor.

Coinbase, XRP’yi Delist Edebilir

Bu gerilimin ve endişenin üzerine ise dünyanın en büyük kripto para borsalarından Coinbase’in XRP’yi delist etmek için avukatlarla görüşmelere başladığı haberi su yüzüne çıktı. Ünlü analist Adam Cochran, Twitter üzerinden yayınladığı açıklamada sektöre yakın kaynakların Coinbase’in XRP delist etmek için görüşmelere başladığını aktardıklarını vurguladı.

Cochran, Coinbase’in avukatlarla görüşmelere başladığını ve önümüzdeki günlerde iki plandan birisini uygulayacağını belirtti. Coinbase’in iki planı da XRP’nin Cuma günü delist edilmesi üzerine kurulu. Coinbase’in hangi ürünlerinin bundan etkileneceği tam olarak açıklanmasa da delist işleminin en çok Coinbase ve Coinbase Pro platformlarını etkileyeceği tahmin ediliyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Coinbase Görüşmelere Başladı

Coinbase’in XRP’yi delist etmesi borsanın ticari hacminde çok büyük bir darbe etkisi yaratmayabilir. Ancak bunun XRP için yaratacağı etki kesinlikle bir hayli büyük.

XRP’nin Coinbase üzerinden listelenmesi aslın bu fiyatın çok daha altına inilmesine yol açabilir. Coinbase’in paniği devam ederken başka bir cepheden darbe alınması ise XRP için işleri çok daha zorlaştırıyor. Simplex sonrasında sektörün en büyük ikinci kredi kartı işletmesi olarak görülen Coinmama, XRP’yi delist etti.

Coinmama ve Simplex de Kötü Haber Verdi

CoinMama ve SimpleX platform olarak Bitstamp kripto para borsasını kullanmaktaydı. Yani artık birçok kripto para borsasının itibari para veya kredi kartı ile XRP alımı da askıya alınmış durumda. XRP için şu an tam anlamıyla büyük bir panik ve domino taşı etkisi yaşanıyor.

XRP an itibarıyla üç kripto para borsasından, iki kripto para piyasa yapıcısından, iki kredi kartı ödeme aracı platformundan delist edildi ve bunların gün geçtikçe artması bekleniyor. XRP fiyatının asıl darbelerden yani Coinbase ve Binance benzeri borsaların delist haberinden sonra nasıl performans sergileyeceği ise merak ediliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar