X


XRP Haberleri: Ripple Fiyatı 0,80 Dolarlık Önemli Seviyeyi Geçebilecek Mi?

Dava süreci sebebiyle analistler XRP fiyatının baskılandığını ve dava sonuçlanmadan net tahminler yapılamayacağını düşünüyor. 
13:30
23 Haziran 2021

Bitcoin’de (BTC) dün yaşanan büyük geri çekilme altcoin’lerin de eş zamanlı olarak gözle görülür düşüş yaşamasına sebep oldu. Bu geri çekilme sırasında piyasa değeri bakımından en büyük altıncı kripto para olan Ripple (XRP) da 0,50 dolarlık kritik seviyeye kadar düştü.

Ripple 0,80 Dolara Yükselebilir Mi?

Nasıl ki Bitcoin 28.800 dolar bandında bir satın alma baskısı yaşadıysa XRP’de de 0,50 dolar bandında bir satın alma baskısı oluştu ve bu baskı fiyatın yeniden 0,60 doların üzerine çıkmasını sağladı.

Buna ek olarak XRP Mayıs ayında yaşanan büyük geri çekilme öncesinde 2018’den beri ilk kez 1,90 dolarlık seviyenin üzerine yükselmiş ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Aralık ayında açtığı davadan sonra gördüğü 0,17 dolarlık seviyenin oldukça üzerine çıkmıştı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Ancak dava sebebi ile XRP’nin 2018 rekoru olan 3.84 doları kıramadığını belirtmek gerekiyor. Bu sebeple analistler hala 2021 yılı için XRP’nin artış için önünde uzun bir yolu olduğunu düşünüyor.

Bu noktada XRP’nin genel piyasada yaşanan düşüş eğilimi sebebiyle 1 dolarlık önemli psikolojik seviyenin üzerine çıkamadığını ifade eden analistler, şu an için en güçlü direncin 0,80 dolar olduğunu belirtiyor.

Ripple Fiyat Beklentileri

Analistler her ne kadar 2021 yılı için orta ve uzun vadeli beklentilerini yüksek tutsalar da kısa vadede teknik göstergelerin hala düşüş sinyali verdiği ifade ediliyor. Ancak analistler bu durumun bir satın alma fırsatı olarak da değerlendirilebileceğini ifade ediyor.

Eğer düşüşler birer satın alma fırsatı olarak değerlendirilse XRP fiyatı 0,80 dolarlık güçlü direnci kırmayı başarabilir ve artış ivmesi hız kazanabilir. 0,80 dolar üzerinde ise ilk güçlü direncin 0,90 dolar bandında olabileceği ifade ediliyor.

Bu noktada analistler dava sürecinin XRP fiyatını ciddi anlamda etkilediğini ve dava sonuçlanmadan net tahminlerin yapılamayacağı konusunda da uyarıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar