X


XRP Fiyatı %10 Düştü, Grafikler Ripple İle İlgili Ne Söylüyor?

Ripple fiyatı Bitcoin ile birlikte sert düştü.
08:41
9 Aralık 2020

Piyasa hacmi bakımından en büyük üçüncü kripto para birimi olan Ripple (XRP) Kasım ayının sonunda son derece güçlü bir ralli yaşadı ve 2017 yılından bu yana görülmeyen bir performans sergilemiş oldu. Kasım sonunda XRP’nin fiyatı üç gün içinde %100’ün üzerinde bir artış kaydetti.

Ripple Fiyatı

Kasım ayında yaşanan rallide piyasa o kadar ayrık ve değişken hale geldi ki XRP, Coinbase’de 0,92 dolara kadar yükseldi. Diğer çoğu platformda 0,75 dolar seviyesini gören XRP, sonrasında düşüşe geçti. Ancak hem ralli sonrasındaki düşüş hem de bugün yaşanan düşüşlerin sonrasında bile XRP hala bundan 1 ay önce işlem gördüğü seviyelerin çok üzerinde tutunuyor.

Bunların yanında XRP son 24 saatte yaklaşık olarak yüzde 10 değer kaybetti ve fiyat BTC’de yaşanan düşüşle birlikte 0,60 dolar seviyelerinden 0,54 dolara kadar geriledi. Her ne kadar XRP’de bir gerileme olsa da analistler Ripple’ın yukarı yönlü bir kırılma yaşayabileceğini ifade ediyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Piyasanın popüler analistlerinden olan Josh Olszewicz, XRP’nin belli bir fiyat aralığında sıkıştığını ve bu sıkışıklığın beraberinde büyük bir hareketi getirebileceğini ifade ediyor. Ancak teknik göstergeleri değerlendiren analist, eğer piyasada yaşanan düşüşe rağmen yükseliş eğilimi devam ederse XRP’nin de yukarı yönlü harekete geçeceğini düşünüyor.

Teknik Göstergeler

Olszewicz, XRP’nin 12 saatlik grafiğini ve önemli teknik seviyeleri ve volatiliteyi belirtmek için kullanılan teknik bir gösterge olan “Bollinger Bands” göstergesi ile aynı zaman diliminde gösteren bir grafiği kısa süre önce paylaştı.

Grafik, iddia edildiği gibi, lider kripto para biriminin bir sıkıştırma baskısının ortasında olduğunu gösteriyor. XRP fiyatı, her iki yönde de güçlü bir şekilde kırılabilir, ancak bazıları daha kripto piyasası yükseliş durumunda kaldıkça Ripple‘da yükselişin devam edeceğini düşünüyor.

Pozitif Temel Göstergeler

Şu anda piyasada adeta büyük bir çöküş yaşanıyor. Bu çöküş ile birlikte piyasada oldukça olumlu olan XRP beklentilerinin nötre dönmeye başladığı görülüyor. Yine de Spark airdrop’unun gerçekleşecek olması XRP ile ilgili beklentilerinin negatife dönmesinin engelliyor gibi görünüyor.

Bununla birlikte analistler daha büyük ilgi olması halinde de XRP fiyatının artacağını ifade ediyor. Spark airdrop’unun da bu ilgi artışını destekleyebileceği düşünülüyor. Yine de birkaç kişinin büyük miktarda XRP’yi elinde tutuyor olması endişe yaratıyor ve hangisinin baskın çıkacağını önümüzdeki birkaç gün gösterecek gibi görünüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar