Winklevoss Kardeşler: Bitcoin Fiyatı Düzenlemelerle Artacak

Meşhur Bitcoin (BTC) yatırımcıları Winklevoss kardeşlere göre düzenlemeler devreye girdikçe Bitcoin fiyatı artacak.
11:00
10 Mart 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para topluluğundaki sembol isimlerden Winklevoss kardeşler bir kere daha Bitcoin (BTC) fiyatı hakkında değerlendirmelerde bulundu. Lider kripto para Bitcoin’in kripto para alanında yapılacak düzenlemelerle yükselişe geçeceğini savunan ünlü yatırımcılar kullanıcılara umut verdi. Ünlü isimlere göre BTC düzenlemelerin ardından eski seviyelerine kadar yükselebilir.

Düzenleme Çağrısı

Gemini kripto para borsasının sahibi Cameron ve Tyler Winklevoss kardeşler, 2016 yılından beridir her yıl düzenli olarak katıldıkları SouthWest adlı etkinlikte konuştu. Kripto para alanı için daha sıkı düzenleme çağrısında bulunan milyarder kardeşler QuadrigaCX olayına dikkat çekiyor. Bilindiği üzere 194 milyon dolar değerindeki kripto para QuadrigaCX borsasının CEO’sunun vefatıyla kayıplara karışmıştı. Konu hakkında yayımladığımız bu yazıdan detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Mt.Gox örneğini ileri süren Winklevoss kardeşler niçin Gemini borsasını kurduklarını ifade ettiler. Cameron Winklevoss Bloomberg’e yaptığı açıklamalarda şunları belirtiyor:

Kripto para yolculuğumuzda her biri bize bir şeyler öğreten birçok olayla karşılaştık. Sonunda anladık ki sorun kesinlikle güvenle ilgili. Olumlu sonuçlar alabilmek için bir tür düzenlemeye ihtiyaç duyuyoruz.

Düzenleme Fiyatları Artıracak

Winklevoss kardeşler tarafından doğrudan kaydedilmiş bir alıntı metnine rastlayamasak da Bloomberg’e göre girişimci kardeşler düzenlemeleri Bitcoin fiyatının artması için gerekli görüyor. Öte yandan kripto para topluluğunda Winklevoss kardeşlere bu konuda katılmayan birçok kullanıcının olduğunu görüyoruz. Bu kişilere göre kripto paraların devletlerden ve düzenlemelerden mümkün mertebe uzakta kalması piyasa için iyiye işaret ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar