reklamı kapat

Webercoin Reklam ve Pazarlama Sektörüne Giriyor

2 Mayıs 2018
  • Coin TürkCoin Türk

Günümüz şartlarında yaşamını sürdüren hemen her bireyin doğrudan ya da dolaylı olarak kullanmak durumunda olduğu sosyal ağ platformları, kullanıcılarının tanınırlıklarına büyük oranda katkı sağlayabiliyor. Bu gerçeğe rağmen sosyal medya sağlayıcıları kullanıcılara sunacakları çeşitli ürünlerin tanınırlığını artırabilmek ya da bu ürünlerin satış oranlarında gözle görülür bir hareket kaydedebilmek için reklamcılık teknik ve yöntemlerine başvuruyor.

Sosyal medya platformları reklam tekniklerinin uygulanması ile ilgili olarak platformda içerikleri ve kayıtları bulunan bireylerden izin almakla mükellef. Ancak bu şekilde diledikleri içerikleri ya da istatistikleri reklamcılarla ve personel memurlarıyla kullanabilmelerine imkan veriliyor. Öte yandan günümüzde sosyal medyanın yalnızca platform sağlayıcıları tarafından yönetildiğine şahit oluyoruz. Bu durumda bahsi geçen reklamcılık potansiyelinin de piyasayı tekelinde bulunduranlar tarafından suistimal edilme ihtimali bulunuyor.

WebAd sosyal medyanın yerine geçiyor

Geçtiğimiz on yıl boyunca sosyal medya platformları yükselişini sürdürdü ve git gide hayatımızın olmazsa olmaz bir parçası haline geldi. Öyle ki, içerisinde bulunduğumuz 21. yüzyılda sosyal medyadan bağımsız bir hayat düşlemek dahi imkansız bir hale geldi denebilir. İnsanoğlunun hayatına bu denli girebilmiş bir unsurdan faydalanmak isteyen onlarca kullanıcının varlığını da göz önünde bulundurursak, ürün tanıtımlarıyla dolan sosyal medya platformlarına bir nebze anlam verebiliriz. Bu gibi tanıtımlar sonucunda çoğu platform sosyal amaçlarının uzağında işlev görmeye başladı.

WebAd yalnızca ticari girişimcilere, pazarlamacılara ve reklamcılara yönelik tasarlanan bir tür reklam çevresi meydana getiriyor. Platform kullanıcıları ürünlerini tanıtabiliyor ve alışveriş yapmak istedikleri ürünleri buradan sergiliyor. WebAd tarafından geliştirilen bu yeni sistem sayesinde sosyal medya platformları artık daha az meşgul. Buna göre platformlar amaçları çerçevesinde kullanılabiliyor.

Neden WebAd platformu

Blockchain teknolojisinin sunduğu olanaklardan faydalanan WebAd her boyuttan işletmeye hizmet vermeyi planlıyor. Ethereum temelli platform için bir ICO kampanyası düzenlenecek. Webercoin’lerin kullanıcılarıyla buluşacağı ICO etkinliğinin detaylarına projenin web sayfası üzerinden erişebilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.