X


Wall Street Devleri Artık Sadece Bakmıyor, Bitcoin’i (BTC) Görüyor!

Daha önceleri Bitcoin’e sadece bakmakla yetinen Wall Street devleri artık kripto para birimlerini ve Bitcoin’i (BTC) görüyor.
09:32
7 Ekim 2021

Birçok piyasa analisti, kripto para fiyatlarının Eylül ayında durağan olacağını ve Ekim ayında artışa geçeceğini ifade etmişti. Yaşanan son tablolar bu görüşleri paylaşan analistlerin haklı olduğunu gösteriyor. En azından şimdilik…

Hem bu yükseliş hem de artık kripto para birimlerine yapılan yatırımlar sebebiyle Wall Street devleri bu yeni alana daha ılımlı yaklaşıyor gibi görünüyor.

“Kriptolar Görmezden Gelinemez”

Wall Street devi Bank of America geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada Bitcoin ve kripto para birimlerinin artık görmezden gelinemeyecek kadar büyük olduğunu ifade etmişti. Bankanın kripto para birimi ve dijital varlık stratejisi başkanı Alkesh Shah liderliğindeki bankanın analist ekibi, “Dönüştürücü blok zinciri teknolojisinin, dijital varlıkların ve henüz oluşturulmamış binlerce merkezi olmayan uygulamanın potansiyel olarak nasıl olabileceğini düşünüyoruz.” ifadelerini kullandı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Buna ek olarak Shah raporun yanında yaptığı açıklamada, “Bitcoin önemlidir, ancak dijital varlık ekosistemi çok daha fazlasıdır” açıklamasını yaptı.

Öte yandan kripto para piyasasında bu yıl merkezsiz finans (DeFi) ve non-fungible token (NFT) çılgınlığı yaşanıyor desek yanlış olmaz. Bu durumun altında da geleneksel finansal sistemin değiştirilmek istenmesi yatıyor. Piyasa takipçisi DappRadar’a göre, NFT pazarı, yılın üçüncü çeyreği boyunca, bir önceki çeyreğe kıyasla sekiz kat artarak şaşırtıcı bir şekilde 10.7 milyar dolara ulaştı.

Kripto Paralara Destek Artıyor

US Bank bu hafta bir Bitcoin ve kripto para saklama hizmeti sunduğunu duyurdu. Bu yazın başlarında ise JPMorgan varlık yönetimi müşterilerine kripto fon desteği sunmaya başlarken, Citi, Goldman Sachs’ın izinden gitti ve Bitcoin vadeli işlemlerini araştırmaya başladı.

Tüm bu gelişmeler ve kripto para ekosisteminde gerçekleşen önemli adımlarla bu yılın ilk yarısında önemli bir fiyat rallisi yaşandı. Ayrıca bazı önemli isimler Bitcoin’in 2021’in son çeyreğinde de bir ralli yapmasını bekliyor ve yeni rekor seviyelerin görüleceğini dile getiriyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar