X


Vitalik Buterin, Dogecoin (DOGE) İddialarını Yanıtladı: “Yanlış Anlaşıldı”

Buterin, DOGE'a karşı değil.
10:21
8 Haziran 2021

Ethereum (ETH) kurucu ortağı ve dünyanın en genç milyarderlerinden olan Vitalik Buterin, son zamanlarda kendisine karşı ortaya atılan bir iddiaya yanıt verdi. Buterin, özellikle Elon Musk’ın Dogecoin (DOGE) ile ilgili bir açıklamasına verdiği cevap ile eleştirilmişti ve bunu düzeltme ihtiyacı duydu.

Vitalik Buterin, DOGE’un Geliştirilmesi İddiasını Yanıtladı

Musk, Dogecoin’in blok hızı ile blok boyutunun 10 kat arttırılıp işlem ücretlerinin 100 kat düşürülebileceğini vurguladı ve bunun Bitcoin’i “her şekilde geçeceğini” ifade etti. Bu ifade kripto para sektörünün genelinde tepki uyandırdı ve Vitalik Buterin de bunun mümkün olmayacağını belirtenler arasında yer alıyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Kripto para sektöründe klasik “üçlü çıkmaz” olarak bilinen bu durum, blok boyutu, blok hızı ve işlem ücretleri konusunda aynı anda olumlu gelişmeler yapılamayacağını ortaya koyuyor. Güvenlik arttırıldığında hız yavaşlarken işlem ücretleri düşürüldüğünde de güvenlik azalmakta. Vitalik Buterin sadece bunu ortaya koysa da kısa sürede “DOGE düşmanı” ilan edilmişti.

DOGE, Buterin’in En İyi Yatırımlarından Birisi

Ünlü isim bu duruma karşı çıkarak DOGE’dan korkmadığını ve DOGE’a karşı olmadığını ifade etti. Buterin, hayatında yaptığı en iyi yatırımın bile DOGE olabildiğini ifade etti. Şu an kripto para sektörünün en popüler meme tokeni konumundaki DOGE, Buterin’in ilk yatırımlarından birisi.

Buterin, 2016 yılında 25.000 dolarlık DOGE satın aldığını ve bunları yakın zamanda 4,3 milyon dolara sattığını vurguladı. Buterin bu parayı ise GiveDirectly kurumuna bağışladığını belirterek yine sektörün kalbini kazandı. DOGE, Buterin’in yaptığı en iyi yatırımlardan birisi olmanın yanı sıra favori kripto para birimleri arasında da yerini almış gibi gözüküyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar