Vitalik Buterin Bu Altcoin Projesini Tavsiye Etti: Analistten Kritik Ralli Yorumu!

Ethereum (ETC) kurucu ortağı Vitalik Buterin, Ethereum (ETH) Konferansı'ndaki konuşmasında Ethereum Classic (ETC) ve topluluğu hakkında çarpıcı yorumlar yaptı.
12:30
25 Temmuz 2022
Vitalik Buterin, NFT'lerin "Soulbound" Yapılmasını Önerdi! Bu Ne Anlama Geliyor
Okuma Süresi: 2 Dakika

Ethereum (ETC) kurucu ortağı Vitalik Buterin, Ethereum (ETH) Konferansı’ndaki konuşmasında Ethereum Classic (ETC) ve topluluğu hakkında çarpıcı yorumlar yaptı.

Buterin’den Ethereum Classic’e Övgü

Vitalik Buterin, ETC’nin orijinal Ethereum zinciri olduğunu ve hack saldırısından önce blok zincirini elinde tuttuğunu doğruladı. Buterin ayrıca, iş kanıtından hisse kanıtına uzun zamandır beklenen geçiş hakkında konuştu. Ethereum topluluğu, Buterin’in rakip zincir Ethereum Classic hakkındaki tavsiyesilerine şaşırdı. Buterin, yorumlarının şaka olmadığını ve Ethereum Classic’in saldırıdan sonra değişmeyen orijinal Ethereum zinciri olduğuna inandığını yineledi. 2016 yılında, Ethereum blok zincirinde DAO olarak bilinen bir uygulama, saldırıya uğradı. O dönemde  50 milyon dolar değerinde 3,6 milyon ETH buhar oldu. O sırada dolaşımda yaklaşık 72 milyon ETH vardı. Orijinal Ethereum blok zinciri, özünde Ethereum Classic ve daha yeni olarak bilinen Ethereumolmak üzere ikiye bölündü.

 Buterin, yaptığı konuşmada iş kanıtı sisteminin Ethereum topluluğunun bir kısmı tarafından tercih edilen bir model olduğunu kabul etti ve bu tür üyeler için Ethereum Classic’in iyi bir seçenek olduğunu vurguladı. Yönetici, Ethereum Classic’in misafirperver bir toplululuk olduğunu ve kesinlikle iş kanıtı  hayranlarını memnuniyetle karşılayacaklarına inandığını belirtti. Buterin, model olarak çalışma kanını tercih edenler  için Ethereum Classic’e geçmesini tavsiye ederken, ETC de haftalık kazançlarda ETH’yi çoktan geçti. Uzmanlara göre, Birleştirme’nin bir başarısızlığa veya erteleme gibi sorunlara tanık olması durumunda, ETH fiyatı olumsuz etkilenebilir.

Analistten Ralli Açıklaması

Ethereum topluluğunun temel argümanlarından biri, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ethereum’a yönelik net tavrını henüz açıklamamasıdır. SEC’in Ethereum üzerindeki duruşu netleştiğinde, ETH, hisse kanıtına geçişten sonra bir menkul kıymet olarak muamele görürse, sorunlar büyüyebilir. Bir Ethereum araştırmacısı olan Vivek Raman, lider altcoin’in  hisse kanıtına geçişinin Bitcoin’i geçme hayalini gerçekleştirebileceğine inanıyor. Uzmana göre, Ethereum, ekonomik bir perspektiften ve arz şokunun etkisinden dolayı Bitcoin’i geçme şansına sahip.

FXStreet’te analistlerinden Akash Girimath, Ethereum Classic fiyat trendini değerlendirdi ve altcoin fiyatının %35’lik bir artışla 32.62 dolara çıkacağını tahmin etti. Girimath, ETC’nin mevcut rallisini sürdüreceğini ve  32.62 dolar seviyelerini de geçeceğini tahmin ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar