reklamı kapat
  • BTC  :  44.070,13 ₺
  • ETH  :  3.596,99 ₺
  • BCH  :  5.802,41 ₺
  • XRP  :  4,33 ₺
  • BTC 44.070,13 ₺
  • ETH 3.596,99 ₺
  • BCH 5.802,41 ₺

Vibe Token’leri 6 Ekim’de Piyasaya Sürülüyor

3 Ekim 2017
  • Serhat AntSerhat Ant

Canlı müzik sektörü için bir blockchain platformu niteliğindeki Viberate, şu ana kadar en kısa sürede tamamlanan ICO’lardan biri olarak tarihe geçti ve rekor kırdı. 5 dakikadan kısa bir sürede 10.7 milyon dolar yatırım toplayan Viberate, Brave, Bancor ve Aragon gibi parmakla gösterilen ICO’ların arasında yerini aldı.

Platformun para birimi olan Vibe token’leri, 6 Ekim’de Livecoin.net borsasında işlem görmeye başlıyor. Slovenya merkezli şirketin kurucularından biri olan COO Vasja Jeber, beklentilerini şu şekilde dile getiriyor:

“Vibe’ın ilk işlem göreceği borsayla ilgili bize gelen sorular, token’in 2017 yılının en çok rağbet gören dijital paralarından biri olduğunu gösteriyor. Piyasanın vereceği tepkiyi görmek için sabırsızlanıyoruz ve daha büyük borsaların yakın zamanda Vibe token’ini listeleyeceğini düşünüyoruz.”

Viberate platformu, tüm canlı müzik ekosistemini bir çatı altında toplama hedefiyle geliştirildi. “Canlı müziğin IMDB’si” olarak niteleyebileceğimiz platform üzerinden oluşturulan profiller, online popülariteye göre derecelendiriliyor. An itibariyle site üzerinde 50 binin üzerinde kullanıcının çabalarıyla oluşturulmuş 130 binden fazla müzisyen profili bulunuyor.

Eylül ayında düzenlenen ICO döneminde toplanan fonlar, platformun blockchain temelli özelliklerle yükseltilmesi ve büyütülmesi için kullanılacak. Mikrofonu tekrar Veber’e uzatalım:

“Esas amacı itibariyle platform, müzisyenlerle etkinlik organizatörleri arasında konser rezervasyonu yapmak için kullanılacak ve hissedarlar (token sahipleri), kripto paralarla ödeme yapıp alabilecek.”

Charlie Shrem faktörü

Viberate, ICO sürecinde, blockchain camiasının en tanındık simalarından biri olan Charlie Shrem gibi önemli danışmanlarla çalıştı.

Vasja Veber, Viberate’in başarılı olmasında aslan payını danışmanlara veriyor.

“Platform işlediği sürece fiyat hareketine bakmaksızın planımıza sadık kalacağız ve öne sürdüğümüz vaatleri yerine getirmeye çalışacağız. Gelişim planlarımızı hiçbir şey aksatamaz ve token’ler çoktan sahiplerine dağıtıldı.”

Kısa süre içinde rezervasyon acentalarının profillerinin platforma ekleneceğini ve platforma katkıda bulunan kullanıcılar için ödül programının ilk sürümünü tanıtacaklarını kaydeden Veber, yatırımcılara platforma katkıda bulunarak kazanç sağlayabilecekleri çağrısında bulunuyor.

ETİKETLER
loading...