VeChain (VEN) Kiminle Ortaklığa Vardı?

VeChain ortaklıklarına bir yenisini ekledi. Japonya'daki telekomünikasyon devi VeChain'le birlikte çalışacaklarını duyurdu.
13:00
6 Ağustos 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para piyasasında kullanıcıların ihtiyaçlarına hitap etme potansiyeline sahip birçok altcoin bulunuyor. Bu kriptolar arasında gösterebileceğimiz VeChain (VEN) her geçen gün yeni bir ortaklıkla gündeme geliyor. VEN ekibi şimdi de Japonya’daki en büyük telekomünikasyon şirketiyle ortaklığa vardığını duyurdu.

VeChain geçtiğimiz günlerde Çin devletiyle birlikte çalışma kararı aldığını kullanıcılarına duyurmuştu. Bu çalışma kapsamında Çin’deki ilaç ve aşıların izlenebilirliğine yönelik çözümlerin üretilmesi planlanıyor. Blockchain teknolojisinden faydalanan VeChain şimdi de Japonya’daki telekomünikasyon lideri NTT Docomo adlı şirketle ortaklık kurdu.

VeChain ekibi 6 Temmuz’da yaptığı bir açıklamada NTT Docomo tarafından uygulanacak bir teknoloji programına seçildiğini duyurdu. “5G Ortaklık Programı” adındaki program oldukça önemli hedeflere sahip. NTT Docomo bu program aracılığıyla 5G teknolojisinin sektörel alanlarda 2020 yılında kadar daha fazla kullanılabilmesi için yeni çözümler arayacak. Yüksek kapasiteye ve hıza sahip bir ağ hizmeti sunmayı da hedefleri arasında gösteren dev şirket amaçlarına ulaşabilmek için birtakım ortaklıklar sağladı.

NTT Docomo’nun 5G programında yer alacak VeChain de güvenilir bir Blockchain platformu girişimi olduğunu bir kez daha herkese ispat etti. VeChain ekibi yeni nesil teknolojilerin gelişimi için çalışmalar yürütmeye devam edecek.

VeChain tarafından yayımlanan basın açıklamasında şu ifadelere yer veriliyor:

Amacımız mevcut veri hizmeti kapasitemizi izlenebilirlik, tedarik zinciri yönetimi ve akıllı telefonlar bağlamında geliştirip zenginleştirmek ve kullanıcılarımıza daha iyi hizmet sunabilmek. 5G programı, izlenebilirliğin Japonya’daki kullanım alanlarının kendi ekosistemimize getirilmesini sağlayacak. Böylece VeChain’nin bölgedeki etkinliği artacak.

Bu ortaklık VeChain’e çok şey katabilir. Ortaklık sayesinde VeChain çeşitli sektör girişimleri arasında ortak bir çalışma yürütebilir, bu sayede projesi için birçok yeni kapı açabilir. Bilindiği üzere VeChain birçok yeni ortaklığa varmış ve VeChainThor Blockchain’inde çeşitli hizmetler başlatmıştı. Son ortaklıkla birlikte VeChain Japonya’daki en büyük sektörlerden birine giriş yapmış oldu. Hiç şüphe yok ki bu ortaklık VeChain’in gücüne güç katacak.

Kaynak: Ethereumworldnews

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar