VeChain Çin’de Büyük Bir Anlaşmaya İmza Attı

VeChain Çin'in dev sigorta şirketiyle birlikte Blockchain platformu kuracak.
08:00
2 Eylül 2018
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Çin merkezli bir sigorta şirketiyle VeChain (VET) arasındaki anlaşma sigortacılık sektörüne yeni bir soluk getirmeye hazırlanıyor.

VeChain anlaşmanın 3 şirket arasında gerçekleştiğini duyurdu. Şu anda sigortacılık sektöründeki veri toplama, doğrulama ve rekabet sorunları fiyatların artmasına neden oldu. VeChain’in anlaştığı People’s Insurance Company of China (PICC) şirketi Blockchain’in sorunlara çare olabileceğini düşünüyor. Ayrıca müşterilerin kimliklerini doğrulamak suretiyle bilgiler daha güvenli saklanacak ve Blockchain olası suçların önüne geçmiş olacak.

VeChain ortaklığı Twitter üzerinden “126 milyar dolar değeriyle dünyanın en büyük sigorta şirketlerinden PICC VeChain’in yardımlarıyla Blockchain’i keşfedecek.” ifadeleriyle duyurdu. Buna benzer bir açıklama da PICC tarafından yapıldı.

PICC ayrıca VeChain’in diğer ortak DNV GL şirketiyle ve resmi kurumlarla daha önce iyi çalıştığını gözlemlediklerini bu yüzden VeChain’i tercih ettiklerini açıkladı. DNG GL şirketi verilerin korunmasını sağlayacak ve VeChainThor platformu da veri yönetimi ve veri işlemlerini üstlenecek. PICC 2003 yılında kuruldu ve Çin merkezli çalışıyor. Şirket daha çok gayrimenkul, motorlu taşıt ve ticari malların sigorta işlemlerini yapıyor.

VeChain daha önce de Japonya’nın telekomünikasyon devi NTT Docomo ile ortaklık anlaşması yapmıştı. VeChain’in ayn zamanda IoT teknolojisine yönelik girişimleri de bulunuyor. VecChain ekibi Blockchain’ini küresel olarak yaygınlaştırabilmek adına birçok ülkede ortaklık anlaşmalarına imza attı. Bu son anlaşmayla da büyük bir adım atılmış oldu.

Kaynak: Ethereumworldnews

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
ETİKETLER