Uzun Lafın Kısası! Bitcoin ve Kripto Paralar Yükselecek Mi?

Özet

  • Kripto para yatırımcıları iyimserliğini korumalı mı? Uzun vadeli Bitcoin yatırımcıları neler yapıyor?
14:30
27 Şubat 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bitcoin yeniden 23.400 dolar desteğini geri almış gibi görünüyor, kripto paralar tekrar yükselecek mi? Bu hafta neden önemli? Yatırımcıların önümüzdeki günlerde izleme gereken gelişmeler, güncel görünüm ve uzman yorumlarıyla kapsamlı bir değerlendirme. Özetle kripto paralar nereye gidiyor? İşte detaylar.

Bitcoin (BTC) Yorum

Bitcoin adeta bıçak sırtında hareket ediyor ve uzmanlar Şubat ayı kapanışının son derece kritik olduğunu düşünüyor. Kısa vadede 25.000 dolar seviyesinde oluşacak desteğin BTC için 30.000 dolar yolculuğunu başlatacağını düşünüyor. Makroekonomik veriler için sakin bir haftanın ortasında, on-chain metrikler hayati öneme sahip. Kesin olansa uzun vadeli yatırımcıların henüz satış havasında olmadığı.

Haftalık kapanışın 23.500 dolar civarında gerçekleşmesi umut vericiydi. Popüler kripto analisti ve trader Rekt Capital, “BTC, makro Aylık Aralığın En Yüksek Aralığı olan ~23400 dolar seviyesinin üzerine çıkmayı başardı” dedi.

“Şubat ayı sonuna yaklaşırken BTC’nin yükseliş eğilimi için yapmaya devam etmesi gereken şey bu. Yaklaşan Aylık Kapanış çok ilginç olacak.”

Kripto Paralar Yükselecek Mi?

Rekt Capital’e göre, Mart ayı BTC/USD için uzun vadeli bir trend çizgisine yaklaştığı için gerçek bir kırılma ayı olacak ve bu çizginin kırılması trendin tamamen tersine döneceğine işaret edecek. Yani artık vakit tam anlamıyla daralıyor ve kripto para yatırımcıların çok yüksek volatiliteye hazırlanması gerekiyor.

“Makro Düşüş Trendinin nasıl eğimli bir trend çizgisi olduğu göz önüne alındığında, BTC için kırılma fiyatı Mart ayında ~24500 dolardan biraz daha düşük olacaktır”.

Cuma günü gelecek olan Tarım Dışı İstihdam verisi ve açıklanacak PMI verileri ekonomik canlılık ile istihdamın güncel durumunu gözler önüne serecek. Bu ay gelen Tarım Dışı İstihdam Verisi anormal bir şekilde yüksek gelmiş olsa da Powell artık istihdam maksimum sevide açıklamasını yapmıştı. İşsizliğin son 53 yılın en düşük seviyesinde olduğunu da düşünürsek artık kripto paraların lehine veriler görmeye başlayabiliriz.

Özellikle altcoinlerde kripto para yatırımcıları stop bölgelerini iyi analiz ederek Bitcoin cephesindeki %10’a varabilecek hareketlere hazırlıklı olmalıdır. Asya destekli yükseliş, ABD istihdam verilerindeki iyileşmeyle desteklenecek gibi görünse de kripto paraları her zaman sürprizlerle dolu.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI