Uzmanların Bitcoin (BTC) Fiyatı Yorumu: Canavar Boğa Dönemi Geliyor!

Bitcoin grafik göstergeleri, boğa koşusunu destekliyor.
16:41
13 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Zincir üstü analitik firması CryptoQuant’ın yeni bulguları, türev yatırımcıların Bitcoin üzerinde bir yükseliş beklentisi oluşturduğunu işaret ediyor. Lider kripto para birimi Bitcoin, 50.000 dolar mücadelesini sürdürüyor.

Boğa Koşusu Henüz Bitmedi

Bitcoin grafik göstergeleri, boğa koşusunu destekliyor. Kasım ayının ikinci yarısı, türev alım satım platformu Deribit alım satım oranlarında belirgin bir artışı gösterdi. Deneyimli analist Cole Garner, bu eğilimin yakın vadede olumlu tepki vereceğine inanıyor: “Geçenlerde Deribit Borsası’nda piyasa alım satım oranının hasta bir öncü gösterge olduğunu keşfettim. Bu 30 günlük bir WMA, metrikteki güçlü yükseliş eğilimleri, her boğa dönemi öncesinde ön plana çıktı. Canavar boğa hareketine hazırlanın.”

Veriler, tüm zamanların en yüksek seviyesinden fiyat düzeltmesi dönemi boyunca devam eden balina ilgisinin arka planın karşı borsa alanındaki son gözlemlerle bağlantılı gözüküyor.

Borsa rezervleri şu anda dört yılın en düşük seviyelerinde, yani borsalarda 2017 yılında görülen tüm zamanların en yüksek seviyesi döneminden daha az BTC var.

Önemli Faktörler

Bununla birlikte diğer bir önemli taraf sabit kripto paralarda yatıyor. Balinaların BTC riskinden korunmak adına sabit kripto paralara yönelmesiyle bu oran tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Uzman analist Dan Lim, balinaların 16 Aralık Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) duyurusuna ithafen piyasadaki oynaklıktan önce kâr elde edip etmeyeceğinden emin değil. Ayrıca Lim, bunun en büyük belirsizliklerden biri olduğuna inanıyor.

Bu hafta Amerika Birleşik Devletleri FED, varlık alımları özelinde niceliksel genişlemenin geleceği hakkında sinyaller vermek adına bir araya gelecek. Bu hem makro hem de kripto para piyasası için geniş kapsamlı sonuçlara yol açabilecek bir şey.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar