X


Uzmanlar Coinbase’in ETH 2.0 Raporunu Yorumladı: Artılar ve Eksiler Ele Alındı

Coinbase'in son kurumsal pazar raporuna göre Layer 1 ölçeklendirme çözümleri, ETH 2.0'ın piyasaya sürülmesiyle ilgi düzeyini ve faydasını kaybedebilir.
14:51
12 Ocak 2022

Ethereum ağının ölçeklenebilirlik sorunun çözme girişimi, Layer 1 çözümlerine ağır darbe vurabilir. Layer 1 çözümleri, ETH 2.0’ın piyasaya sürülmesinden hemen sonra önemsiz hale gelmese de bu projeler faydalarını kaybedebilir. Analistler, yükseltmelerle birlikte Layer 2 ölçeklendirme çözümlerindeki büyümenin Layer 1 projelerini sınırlayabileceğini aktarıyor.

ETH 2.0, Layer 1 Ölçekleme Çözümlerinin Katili Olabilir

Coinbase’in son kurumsal pazar raporuna göre Layer 1 ölçeklendirme çözümleri, ETH 2.0’ın piyasaya sürülmesiyle ilgi düzeyini ve faydasını kaybedebilir. Ethereum ağındaki yüksek işlem ücretleri nedeniyle Layer 1 ölçekleme çözümlerinin popülaritesinde bir artış olsa da projelerin utility’sinde düşüş gözlemlenebilir.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

ETH 2.0, Ethereum’un ölçeklenebilirlik ve işlem ücreti sorunlarını ele alıyor. Kripto para piyasasının önde gelen isimleri, ETH 2.0’ın zamanla ölçeklenebileceğini ve o zamana kadar Ethereum katilleri olarak adlandırılan projelerin benimsenmesinde bir artışa tanık olabileceğimize inanıyor. Layer 1 proje geliştirmelerinin çoğu, Ethereum blok zincirinde opere ediliyor.

Coinbase raporunda 156 milyar doların üzerinde TVL ile 214 projeyi ortaya koyuyor. Ethereum Layer 1 alternatifleri, kullanıcılara ETH 2.0’ın yokluğunda daha hızlı ve ucuz bir seçenek sunuyor.

Ethereum Fiyatı

En büyük altcoin Ethereum, konsensüs mekanizmasındaki kabuk değişimi ile deflasyonist bir hale bürünmeye çalışıyor. ETH yakım mekanizmalarının tam gaz işlediği bir ortamda ETH, gerçekten de giderek deflasyonist şekle bürünüyor. ETH fiyatı, geçtiğimiz günlerde kaydedilen güçlü düzeltmenin ardından toparlanıyor.

Lider kripto para Bitcoin’in 40.000 doların altına sarkmasının akabinde 3.000 doların altına düşen ETH, sonrasında görülen geri dönüş ile yeşil bölgeye daldı. En popüler ikinci kripto paranın fiyatı, bu yazının kaleme alındığı sırada 3.288 dolar seviyelerinden alım satım işlemi görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar