Uzman Uyarısı: Bitcoin’de Yeni Bir Parabolik Döngü Başlıyor

e-Toro’dan Mati Greenspan Bloomberg yayınında Bitcoin’in yeni bir parabolik döngüye başlayacağını aktardı.
20:00
17 Mayıs 2019
Okuma Süresi: 1 Dakika

eToro baş analisti ve kripto para uzmanı Mati Greenspan bugün Bloomberg canlı yayınına katıldı. Bitcoin’de yeni bir parabolik döngünün başlamak üzere olduğunu belirten Greenspan Bitcoin’deki fiyat hareketlerini yorumladı.

Parabolik Döngü

Greenspan Bitcoin fiyatının birbiri ardına parabolik döngülerden geçtiğini düşünüyor. 2018’deki %85’lik düşüş gibi trend dışı fiyat hareketlerinin de bunun bir parçası olduğuna inanıyor.

Kripto para uzmanı sözlerinin devamında piyasanın şu sıralar yeni bir yükselişe (parabolik döngünün parçası olarak) başlamak üzere olduğunu ve son haftalarda gördüğümüz artışların buna dahil olduğunu belirtiyor. Bugün fiyatta yaşanan geri çekilmenin de bu sürecin doğal bir parçası olduğunu ekliyor.

Sunucunun ‘Bitcoin yalnızca haberlerde mi büyüyor?’ minvalindeki sorusuna Greenspan olumsuz yanıt veriyor; fiyat hareketleri sebebiyle Bitcoin’in manşetleri süslediğini vurguluyor ve haberlerin sanıldığı gibi fiyatı etkilemediğini ima ediyor.

Bitcoin’in Benimsenmesi

Greenspan’e göre ana akım medyada Bitcoin hakkında yazılar ve haberler yer almamasına rağmen muhtelif sektörlerdeki büyük şirketler Blockchain’i ve kriptoyu benimsemeye devam ediyor, bu da Bitcoin’in yaygın bir şekilde benimsenmesinin başlamak üzere olduğu anlamına geliyor.

Usta analist buna örnek olarak Microsoft’u gösteriyor. Dünyaca ünlü şirket, müşterilerinin kişisel verilerini korumak için Bitcoin Blockchain’ini kullanacağını açıkladı. Bununla ilgili haberimize buradan erişebilirsiniz. Greenspan bunun yanı sıra Flexa uygulaması üzerinden Starbucks ve Whole Foods gibi şirketlerin Bitcoin kabul edeceğini hatırlatıyor.

Kaynak: Utoday

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar