Uzman İsimler, Bu Üç P2E Token’a Dikkat Çekti! Patlayıcı Fiyat Hareketi Bekleniyor!

Uzman analistler, bu üç altcoin'i değerlendirmesi.
17:31
21 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Blockchain tabanlı P2E platformlar, oyun ve NFT’leri içinde barındırıyor. Çevrimiçi oyun endüstrisi büyük bir alanı temsil eder ve bu makalede yatırımcıların ilgisini çekebilecek üç projeden bahsedeceğiz.

Valuates Reports’a göre sektörün önümüzdeki yıllarda yaklaşık %11’lik bir bileşik yıllık büyüme oranına sahip olması bekleniyor. Bu süre içerisinde yılda 32 milyar dolardan fazla değere sahip olabilir. Bu oyun endüstrisinin devleri EA Sports, Ubisoft ve Activison Blizzard gibi merkezi şirketler tarafından kontrol ediliyor. Ancak sektördeki en hızlı büyüyen alt sektör, blok zinciri tarafından desteklenmektedir.

Axie Infinity

AXS, şu an itibarıyla dünyadaki en büyük oynarak kazanılan kripto para birimidir. Platform, kullanıcılar AXS token’ı ile ödüllendirir. Sistemin aylık 2.5 milyondan fazla aktif kullanıcısı var ve sayı hızla artıyor. Axie Infinity 6.5 milyar doları aşan piyasa değerine sahip ve bu onu dünyanın en büyük platformlarından biri haline getiriyor.

Axie Infinity, yalnızca platform oyunu değildir aynı zamanda geliştiriciler kullanıcılara bir metaverse evreni sunar. Bu evrende insanlar arazi satın alabilir, geliştirebilir ve diğerlerine kirayalabilir. AXS fiyatı bu yıl oldukça iyi bir performans sergiledi. Yalnızca bu yıl %16.00’den fazla arttı ve uzmanlar bu artışın devam etmesini bekliyor.

GALA

Gala, bir diğer P2E sektöründe yer alan lider blok zinciri projelerinden biridir. Platform, insanların bir dizi oyun oynamasını ve daha son kazandıkları ile ödüllendirilmelerini sağlar. Bugün Gala’da Townstar, The Walking Dead Empires, Legacy ve Ships & Docks dahil olmak üzere bir dizi oyun bulunuyor.

Gala, dünyanın her yerinden milyonlarca kullanıcısı olan popüler bir platformdur. Bu popülerlik, toplam piyasa değerini 3.3 milyar doların üzerine çıkardı. GALA fiyatı ekim ayından bu yana %400’den fazla arttı. Galachain lansmanı yaklaşırken popüler kripto para muhtemelen yükselmeye devam edebilir. Platform, insanların arazı satın almasına, mülk inşa etmesine, kiralamasına ve oyun oynamasına imkan tanıyan özellikler taşıyor.

The Sandbox

Sandbox, dünyanın en büyük metaverse evreni ve P2E blok zinciri platformlarından biridir. 93 milyon dolardan fazla yatırım yapan Masayoshi Son tarafından destekleniyor. SAND fiyatı son birkaç ayda %600’den fazla arttı. Toplam piyasa değeri 4.77 doların üzerine çıktı ve yükselme ihtimalini koruyor. Sandbox platformunda kaydedilen satışlar, sektörün en büyükleri olmaya devam ediyor. Bilindiği üzere metaverse sektörünün en pahallı yatı Sandbox platformunda satıldı. Söz konusu yat 650.000 dolardan alıcı buldu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar