Reklam

Uzman Analist: Uzun Vadede Büyük Kazanç Getirebilecek 5 Altcoin!

Piyasanın popüler analistlerinden olan BitBoy Crypto, uzun vadede büyük kazanç getireceğini düşündüğü altcoin’leri sıraladı.
16:45
31 Aralık 2021
Okuma Süresi: 3 Dakika

Kripto para ekosisteminde yatırımcıların uzun vadeli mi yoksa kısa vadeli mi bir yatırım stratejisi benimsedikleri oldukça önemli. Çünkü seçilecek ve yatırım yapılacak projeler bu şekilde daha doğru bir şekilde belirlenebiliyor. Piyasanın popüler kripto YouTube kanallarından olan BitBoy Crypto da uzun vadede yüksek getiri sunacağını düşündüğü 5 kripto para birimini takipçileri ile paylaştı.

Acala Token (ACA)

BitBoy Crypto’nun listesindeki ilk altcoin, Acala Token (ACA). Acala, Polkadot’un merkezi olmayan finans ağı ve likidite merkezi olarak tanımlanıyor. Projeyi kısaca; ölçeklenebilir, Ethereum uyumlu, yerleşik likiditeye sahip ve hazır finansal uygulamalarla DeFi için optimize edilmiş katman 1 akıllı sözleşme platformu olarak tanımlayabiliriz.

ACA henüz borsalarda yer almıyor. Ancak ACA geliştiricileri, “süper kullanıcılar”ın ortadan kaldırılması ile herhangi bir projenin gerçekten merkezi olmayan hale geleceğini ifade ediyor. Bu durum bir dönüm noktası olarak değerlendirilirken, analist 2022’de bu sebeple ACA token’da büyük bir pump yaşanabileceğini düşünüyor.

Ripple (XRP)

Analiste göre uzun vadede kazanç getirebilecek ikinci altcoin ise Ripple (XRP). Ripple, kripto para ekosistemindeki en eski projelerden biri ve bilindiği gibi şu anda SEC ile bir dava sürecinde bulunuyor. Ancak dava sürecine rağmen Ripple ve XRP 2021 yılı boyunca önemli adımlara imza attı.

Buna ek olarak eski Ripple CEO’su Jed McCaleb dahi dava sebebiyle elindeki XRP’leri satmadı. Ayrıca dava sürecinin 2022 yılında sonuçlanacağı düşünülüyor ve karar ne yönde çıkarsa çıksın XRP fiyatının bu durumdan pozitif etkileneceği düşünülüyor.

FTX Token (FTT)

Listedeki üçüncü altcoin ise FTX Token (FTT). FTT, 8 Mayıs 2019’da başlatılan kripto türevleri işlem platformu FTX’in yerel kripto para birimi olarak tanımlanabilir.

FTX’in arkasındaki ekip, son birkaç yılda ana akım kripto vadeli işlem borsalarında sorunlar olduğunu düşünen ve bu sebeple kendi platformlarını başlatmaya karar veren büyük kripto yatırımcılarından oluşuyor.

Analiste göre gelecek regülasyonlarla birlikte 2022 yılında ekosistemde atılacak adımlar daha önemli hale gelecek. FTX’e bu noktada güvenen analist, FTT’nin de 2022 yılında önemli kazançlar elde edebileceğini ifade ediyor.

Phantasma (SOUL) ve Raydium (RAY)

DApp yaratıcıları ve kurumsal müşteriler için iletişim, eğlence, pazar yerleri ve on-chain depolama çözümleri için dijital ürünler ve hizmetler için tasarlanmış olan Phantasma (SOUL) analistin listesinde 4. sırada yer alıyor.

Analiste göre Phantasma, metaverse blok zincirindeki liderlerden biri ve 2022, Phantasma yılı olacak.

Son olarak analist uzun vadede 2022 yılında Raydium’un yatırımcısının yüzünü güldüreceğini ifade ediyor. Raydium, Serum DEX için Solana blok zinciri üzerine kurulmuş otomatik bir piyasa yapıcı (AMM) ve likidite sağlayıcısı olarak tanımlanabilir. Kullanıcılar, RAY ile token yatırım yapabilir, yield farming’den yararlanabilir, likidite sağlayabilir ve yeni projelere yatırım yapabilir.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar