Üst Düzey Analist Bitcoin İçin Dip Fiyatı Yineledi! BTC O Seviyelere Gidiyor!

Üst düzey zincir üstü analisti Willy Woo, Bitcoin'in (BTC) 2015 ve 2018'deki piyasa diplerine benzer bir birikim aşamasında olduğunu söyledi.
08:05
1 Aralık 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Üst düzey zincir üstü (on-chain) analisti Willy Woo, en büyük kripto para Bitcoin‘in (BTC) 2015 ve 2018’de vurduğu piyasa diplerine benzer bir birikim aşamasında olduğunu iddia etti.

“Bitcoin Güçlü Kalmayı Başardı”

Scott Melker’a röportaj veren zincir üstü analisti Willy Woo, alıcıların son günlerde Bitcoin’i desteklemek için devreye girdiğini, volatiliteyi düşürdüklerini ve yatay bir eğilime soktuklarını belirterek şunları ifade etti:

Döngüde gerçekten de birikimin geldiği zaman bu, değil mi? İnsanlar satın alır, fiyata bir dip tanımlaması yaparlar, volatilite düşer. Ve bunu 2018’in dibinde, 2015’in dibinde de gördük. Hatta 2012 dibinde bile gördük. Yani, evet, elbette insanlar Bitcoin almak istedikleri için fiyatı yukarıda tutuyorlar.

Woo, BTC’nin, kripto para kredi şirketi BlockFi‘nin yakın zamanda iflas başvurusunda bulunması da dahil olmak üzere esen olumsuz rüzgarlar karşısında son derece güçlü kalmayı başardığını da ekleyerek şunları belirtti:

Bu durum absorbe ediliyor. BlockFi’nin iflasında gerçekten ilginç olan şey, bir tür geri çekilme gördük. Öncesinde düşmüştü. Bunun, duyurunun yapılacağını bilen içerideki satıcılar olduğunu düşünüyorum. 500 dolar ya da onun gibi bir şey düştü ve hızla toparlandı. Ve şimdi yukarı doğru gidiyoruz. Bence bu fiyattan çok fazla alıcı var. Elimdeki göstergeler, çok sayıda kripto paranın hareket ettiğini ve fiyatın yana doğru gittiğini gördüğünüzde bunun birikimin kesin bir işareti olduğunu gösteriyor. Yani bu gerçekleşiyor. Bunu takip ediyorum. Fiyatın yatay seyretmesinin nedeni de  tam olarak bu.

BTC İçin Dip Fiyat Öngörüsünü Yineledi

En büyük kripto para Bitcoin’in potansiyel olarak dibe vurabileceği fiyat konusunda da değerlendirmede bulunan Woo, geçen hafta “maksimum acı modelinin” bir parçası olarak daha önce açıkladığı 14 bin dolar ila 10 bin dolar arasında bir noktaya gözünü dikmiş durumda:

12 bin dolara düşmek beni şok etmez. 10 bin doları bence herkes istiyor ve bu yüzden genellikle herkesin istediği şey gerçekleşmez. Bu yüzden 12 bin, 13 bin doların gelmesi  beni şaşırtmaz. Buradan yükselebilir ya da daha da düşebilir. Bunlar çok geniş kapsamlı göstergeler. Ancak muhtemelen dolar maliyeti ortalaması için kötü bir zaman değil.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar