Reklam

Yıllık Sabit %12 USDT Staking Kazancı Veren İlk Borsa: Tidex

Tidex, USDT ile %12 oranında teklif veren ilk staking platformu olarak karşımıza çıkıyor. 
16:22
22 Haziran 2020
Okuma Süresi: 4 Dakika
Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Tidex, yıllık sabit %12’lik bir gelir sağlayan hibrit bir Tether (USDT) staking ürününü piyasaya süren ilk borsa oldu. Bu oran şu anda piyasada bulunan herhangi bir USDT staking teklifinden çok daha yüksek olması sebebiyle dikkat çekiyor. Ayrıca teklif, staking yapılan asıl varlığın, işlem hacmine göre en hızlı büyüyen USD’ye sabitlenmiş stablecoin USD Neutrino olması açısından da benzersiz.

Tidex USDT Staking

Tidex’in açıklamalarına göre kendi içinde Tether, bir PoS (proof-of-stake) kripto parası değil ve bu nedenle staking’i desteklemiyor. Dolayısıyla Tidex, USDT sahiplerine staking hizmeti sunmak için farklı bir çözüm bulduğunu belirtiyor. Bir kullanıcı tarafından kilitlenen her USDT token’ı bir USD Neutrino token’ı (USDN) ile eşleştiriliyor. USD Neutrino, WAVES tarafından tamamen desteklenen Waves Blockchain’inde piyasaya sürüldü ve akıllı bir sözleşme ile yönetiliyor.

Bunun yanında USDN yıllık %15-25 kar (Waves’in kendi kazançlarından) sunuyor. Staking hizmeti de buna dayalı sabit bir faiz oranı sunuyor. Böylece Tidex, USDN’yi USDT staking hizmeti için destek olarak kullanarak esnek günlük ödemeler sağlayabiliyor.

Öte yandan yapılan açıklamalara göre kullanıcılar, Tidex’e normalde olduğu gibi para ya da token yatırdıkları ya da Tidex’te token tuttukları her gün için ödül alıyor.

Tidex’in Avantajları

Platformdan elde edilen bilgilere göre USD Neutrino, işlem hacmine göre en hızlı büyüyen stablecoin’ler arasında yer alıyor. 1 Mayıs ile 15 Haziran 2020 arasında, kripto paranın işlem hacmi %180 artarken, piyasa değeri %30 artarak neredeyse 14 milyon dolara ulaştı.

Tidexin USDT staking’leri, yüksek gelir ve çok düşük riskin güzel bir kombinasyonunu sunuyor.

USDT staking’lerinin yanı sıra Tidex, WAVES ve kendi yerel token’ı TDX için de benzer ürünler sunuyor. Yapılan açıklamalarda her ikisi de sabit %5’lik bir oran verdiği ifade ediliyor.

Bunların yanında 2017 yılında kullanıcıyla buluşan Tidex’te işlem yaparken; güvenlik ve ölçeklenebilirlik, günlük ödüller, volatilesi olmayan fiyatlar gibi birçok avantajdan da faydalanabiliyorsunuz.

Ayrıca ödüllerin sabit olması da kullanıcıya avantaj sunuyor. Çünkü kullanıcılar bu sayede kazanacakları ödüllerle ilgili herhangi bir sürprizle karşılaşmamış oluyor. Tidex’in yaptığı açıklamalara göre sabit oran olan %12’nin üzerinde bir getiri elde edilmesi durumunda platform bu oranı kullanıcıya gönderiyor. Düşük getiri elde edilirse de %12’lik oranı telafi etmek için çeşitli çalışmalar yürütülüyor ve herhangi bir staking ücreti de almıyor.

Dolayısıyla ek ücret ya da gizli ücret olmadan kullanıcılara staking hizmetinden yararlanma imkanı sunuluyor.

Tidex Kullanımı

Kullanıcıların USDT ile staking yapabilmeleri için öncelikle platforma kayıt olmaları gerekiyor. Sonrasında giriş yaparak USDT’leri staking hesabınıza yatırıp işlemlere başlayabiliyorsunuz. Hesabınızda “Staking” bölümünde, “USDT’ye Yatırım Yap’ı” seçerek de staking işlemini hızlıca gerçekleştirebilirsiniz.

Staking hizmetini kullanmaya başladıktan sonra da günlük ödüller hesabınıza otomatik olarak yönlendiriliyor. Bu ödüller günlük işlemlerde kullanılabiliyor ya da kullanıcı anında tutarı çekebiliyor. Ödeme geçmişi de Para Yatırma Ayrıntıları bölümünde kolaylıkla görülebiliyor.

Tidex Referans Programı

Bunlarla birlikte Tidex’te bir de referans programı bulunuyor. Platformun açıklamalarına göre, kullanıcılar Tidex’e getirdikleri her kullanıcıdan %30 oranında ödül kazanıyor. Tidex sosyal medya hesapları:

TelegramTwitterFacebook

Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar