X


Upbit’te Listelenecek GAS’ten Büyük Yükseliş

Fiyatı bir süredir düşük seviyelerde gezen NEO’nun küçük kardeşi GAS, Upbit listelemesinin ortaya çıkmasının ardından uçuşa geçti.
15:10
28 Eylül 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Asya piyasaları güne NEO’nun güçlü bir giriş yapmasıyla başladı. Ancak piyasayı esas şok eden kripto para NEO’nun kardeşi GAS oldu. Kripto para borsası Upbit’te listeleneceği duyurulan GAS 1 saat içinde neredeyse %100 artış göstermeyi başardı.

Haberimizin hazırlandığı sırada GAS %43,92 yükselişle 7,38 dolardan işlem görüyor. Listeleme haberinin ortaya çıktığı sırada 5,52 dolardan işlem gören GAS 1 saat içinde 10 dolarla zirveyi gördü. Daha sonra kademeli olarak düşüşe geçti.

GAS’teki yükselişin ONG’de şu sıralar yaşanan (Ontology’ye bağlı, ödül amaçlı kullanılacak kripto para) muazzam yükselişle (ONG %487 yükselişle 3,46 dolardan işlem görüyor) bağlantılı olabileceği düşünülüyor. Zira Twitter’dan listelemeyi duyuran bot GAS ve ONG’nin Upbit’te listeleneceği aynı tweet’te paylaştı.

Halihazırda Upbit’te işlem gören NEO ise gün içinde 20,35 dolara kadar yükseldi. NEO şu sıralar %5,81 yükselişle 19,07 dolardan işlem görüyor.

Hem NEO hem GAS ayıların piyasaları bastığı sırada savrulan pençelerden büyük yara aldı. Şu an bu iki kripto paradaki yükseliş boğa piyasalarında yaşanan yükselişlere kıyasla oldukça küçük kalıyor. Şu anki fiyatlarla al-sat yapmak hala mümkün, ancak HODL yapanların erkenden kara geçmesiyle zirve çoktan geride kalmış gibi görünüyor.

Öte yandan GAS Upbit’te listelenirse bir yükseliş dalgası daha başlayabilir. Ancak Upbit haberi henüz “resmi olarak” doğrulanmış değil. Dolayısıyla bu habere bel bağlayıp GAS’e büyük miktarda yatırım yapmak pek akıllıca bir yatırım hamlesi sayılmaz.

Kaynak: cryptovest.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
ETİKETLER