X


UpBit Hack Girişiminde Çalınan Fonlarda Yeni Hareketler Var

Hack girişiminden elde edilen 2.000 ETH’lik tutar transfer edildi. Bu fonların hedefinin Binance olduğu düşünülüyor.
11:00
24 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para işlemlerini takip eden ve Twitter’da bunları paylaşan Whale Alert’in son paylaşımlarından birine göre UpBit hack saldırısında ele geçirilen fonlar hareket etmeye başladı. 2.000 Ethereum’luk transfer, hack girişimini yapanların fonların izini kaybettirmeye çalıştığını gösteriyor.

Fonlar Harekete Geçti

Kasım ayında gerçekleşen UpBit hack girişiminde toplamda 342.000 ETH çalınmıştı. Hack girişiminde bu yana ele geçirilen fonlar 1.000 ETH ve 10.000 ETH’lik parçalar halinde transfer edildi. Transferlerin neredeyse tamamı, fonların kökenlerini zaman içinde gizlemek amacıyla bilinmeyen yeni cüzdanlara yapıldı.

Hack girişimiyle ilgili detayları bu haberimizde sizlerle paylaşmıştık.

Bunun yanında transfer edilen adresler kolaylıkla kara listeye alınabilir. Ancak bu sefer işlemler çok hızlı gerçekleşti ve fonların Binance’e aktarılmak istendiğine dair ipuçları var. Ancak bu hem kesin bir bilgi olmadığı hem de transfer işlemleri yeni gerçekleştiği için Binance konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapmadı.

Öte yandan Binance genel olarak, hesaplar arasında para transferine izin verir. Yani bilgisayar korsanı özel olarak seçilmiş başka bir hesaptan para çekebilir ve böylece fonları aktarabilir.

UpBit Hack Girişimi

UpBit borsasında gerçekleşen hack olayında cüzdanlar uzun zamandır aktif değildi. Ayrıca bu girişim ve gerçekleşen fon transferleri Ethereum değerinde gözle görülür bir değişime sebep olmadı.

Bunun yanında şimdiye kadar UpBit hack girişimiyle ilgili kesin bir hikaye de paylaşılmadı. Ancak yapılan açıklamalarda bunun bir açıktan kaynaklandığı ve sonucunda bir miktar Ethereum’un kaybolduğu bildirildi

Öte yandan Bitcoin maksimalisti Jameson Lopp, 2019’da kripto hack trendi ile ilgili bir paylaşım yaptı. Yüksek değerine rağmen hırsızlıkların artık BTC’yi daha nadiren hedeflediğini belirtti..

Kaynak: Bitcoinist

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar