X


Ünlü Yönetici: Yarılanma Bitcoin (BTC) Fiyatını Etkilemeyecek

Bitcoin (btc) blok ödülü yarılanmasında fiyat hareketlenmesi yaşayacak mı?
19:00
21 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bitcoin (BTC) oldukça sert bir 2019 yılı geçirdi ve yine de yılın ilk haftalarındaki fiyat seviyesinin iki kat üzerinde seyretmeyi başarıyor. Uzmanlar genel olarak 2020 yılının lider kripto para birimi için çok daha olumlu geçeceğini belirtse de, bir fon yöneticisi blok ödülü yarılanmasının aslında fiyatı sanılan kadar etkilemeyeceğini ileri sürdü.

Bitcoin Yarılanması Neden Önemli?

Bitcoin 10 yıllık süre içerisinde kazılan toplam 18 milyon BTC ile aslında blok ödülü yarılanmasının ne kadar önemli olduğunu gözler önüne sermekte. Birçok analist azalan günlük BTC üretim miktarı ve Bitcoin’ê yönelik artan talebin kesinlikle BTC lehine bir arz-talep dengesi oluşturacağını ve fiyatın yükselişe geçeceğini ifade etmekte.

Morgan Creek Digital dijital varlık fonunun kurucu ortağı Jason Williams ise, çok popüler olmayan bir görüş olduğunu kabul ederek Bitcoin blok ödülü yarılanmasının fiyatı etkilemeyeceğini ifade etti.

Bitcoin yarılanmasının etkili olmayacak bir olay olduğunun altını çizen Williams’a bu konuda katılan birkaç analist daha olduğunu söylemek doğru olacaktır. Yine de Bitcoin’in 2017 yılından itibaren elde ettiği tanınma ve ana akım kitlelerin ilgisi, 2020 yılındaki yarılanmanın fiyata çok büyük bir etki sağlayabileceğini de düşündürmekte.

Bitcoin yarılanması hakkında detaylı bilgiyi bu haberden okuyup, analistleri ikiye bölen bu konu hakkında kendiniz de fikir yürütebilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar