Reklam

Ünlü Televizyon Sunucusu Açıkladı: Daha Fazla Bitcoin (BTC) mi Alıyor?

Ünlü sunucu da Bitcoin (BTC) aldı!
13:55
14 Aralık 2020
Okuma Süresi: 2 Dakika

CNBC’nin Mad Money programının sunucusu ve ünlü yatırımcı Jim Cramer, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) lehine oldukça önemli açıklamalarda bulundu. Cramer, geçtiğimiz hafta Bitcoin yatırımı yaptığını ve yatırım portföyünü çeşitlendirmek için önemli bir adım attığını belirtti. Cramer buna ek olarak kripto para piyasasının dalgalı anlarından faydalanarak daha fazla BTC almak istediğini de belirtti.

17.000 Dolardan Bitcoin Aldı

TheStreet kaynağına verdiği röportajında Bitcoin hakkındaki görüşlerini açıklayan Cramer, 17.000 dolar ile 18.000 dolar bandından yüklü BTC alımı yaptığını belirtti. Ünlü sunucu tam olarak ne kadar BTC aldığını ise açıklamadı. Eski serbest fon yöneticisi, Bitcoin’in portföy çeşitlendirmek için muazzam bir varlık olduğunu belirterek, alım yapmayı sürdüreceğini vurguladı.

BİTCOİN

Cramer’e göre portföy çeşitlendirmesi yapmak için devasa alımlar yapmaya gerek yok. Bunun yerine sadece %1 veya %10 arasında alımlar yaparak portföy çeşitlendirmesi yapılabilir ve piyasanın her türlü anına hazırlıklı olunabilir. Bitcoin fiyatının yakında sert volatilite sebebiyle yine düşeceğini belirten Cramer, alım yapmak için bu anları beklediğini vurguladı.

“Bitcoin Düşerse Yine Alırım”

Bitcoin’in zirve noktadan düştüğünü ve biraz daha düşüş yaşarsa alım yapacağını ifade eden Cramer, aslında birçok bireysel ve kurumsal yatırımcının fikrini paylaşıyor. Kripto para sektöründe Mart 2020 tarihinden bu yana görülen artış, sadece Cramer gibi isimleri değil aynı zamanda kurumsal yatırımcıları da sektörün içerisine çekti.

MicroStrategy’nin halka açık listelenen bir şirket olarak yaptığı Bitcoin alımı, kesinlikle diğer kurumsal yatırımcıları da etkiledi. Bunun devamında ise Twitter CEO’sunun bir diğer şirketi Square ile dünyanın en büyük sigorta şirketlerinden MassMutual, yüklü Bitcoin alımları yaptı. Yani Cramer’in düşük fiyattan tekrar BTC alacağı açıklaması, birçok kurumsal yatırımcı tarafından da uygulanacak bir adım olabilir.

Bitcoin Fiyatı İçin 20.000 Dolar, Küçük Bir Hedef

Bitcoin fiyatı 20.000 dolara kadar gelip burayı kıramamış olsa da yeni yatırımlar ve kurumsal yatırımcıların aktaracağı sermaye, BTC için 20.000 dolar fiyat hedefini çok küçük bir detay haline getirebilir. BTC/USD paritesi bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 19.158 dolardan işlem görüyor ve Bitcoin kritik 19.800 dolar direncini kırdıktan sonra yeni bir rekora ilerleyebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar