X


Ünlü Müzayede Evi Sotheby’s, Banksy Açık Artırması İçin ETH Tekliflerini Kabul Edecek

Ünlü müzayede evi, gerçek zamanlı bir fiziksel sanat müzayedesi için Ethereum'u kabul edeceğini duyurdu.
11:30
12 Kasım 2021
Ünlü Müzayede Evi Sotheby's, Banksy Açık Artırması İçin ETH Tekliflerini Kabul Edecek

Prestijli müzayede evi Sotheby’s, yakın gelecekte gerçekleşecek olan bir açık arttırma için Ethereum (ETH) tekliflerini gerçek zamanlı olarak kabul edeceğini duyurdu.

Ünlü Müzayede Evi, Ethereum Kabul Edecek

Ünlü müzayede evi Sotheby’s, ünlü sokak sanatçısı Banksy’nin eserlerini içeren 18 Kasım açık artırması için Ethereum‘u kabul edeceğini bildirdi. Sotheby’s, bunun şimdiye kadar fiziksel bir sanat eseri üzerindeki bir müzayedede ödeme için gerçek zamanlı olarak kripto paraları kabul eden ilk müzayede evi olduğunu iddia ediyor.

‘Şimdi Akşam Müzayedesi’ başlıklı müzayede, Banksy’nin Trolley Hunters ve Love Is In The Air’i içeriyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Ayrıca Sotheby’s tarafından yapılan açıklama ile ihale fiyatları ETH’de açıklanacak olsa da, kazanan teklif sahiplerinin eserler için Ethereum (ETH), Bitcoin (BTC) veya USD Coin (USDC) ile ödeme yapma seçeneğine sahip olacağı belirtildi.

Müzayede Evleri, Kripto Para Birimlerine Kayıyor

Sotheby’s ilk olarak Mayıs ayında farklı bir Banksy müzayedesi için BTC ve ETH‘yi geri ödeme olarak kabul etmeye başladı. NFT stüdyosu ve blockchain teknoloji platformu Mojito için tohum finansmanı sağlamak da dahil olmak üzere NFT projelerini finansal olarak destekledi. Ayrıca Ekim ayında Pranksy, PleasrDAO, Paris Hilton ve diğerleriyle birlikte Metaverse temalı bir NFT platformu başlattı.

Ancak Sotheby’s, kripto ve blok zinciri ile ilgili müzayede evleri arasında yalnız değil.

Öyle ki rakip müzayede evi Christie’s, geçtiğimiz Mayıs ayında düzenlediği bir CryptoPunks müzayedesinde ödeme olarak ETH’yi kabul eden ilk müzayede evi oldu. Christie’s ayrıca ünlü Beeple’s The First 5000 Days’i açık artırmayla 69 milyon doların üzerinde sattı.

Öte yandan Phillips müzayede evi, geçtiğimiz Haziran ayında 3 milyon doların üzerinde satılan Banksy’s Laugh Now Panel A için yaptığı müzayedede ETH ve BTC’yi kabul etti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar