X


Ünlü İsim Uyardı: Dogecoin (DOGE) Yatırımcıları Dikkat!

Popüler bir isim şaka coin olan Dogecoin (DOGE) yatırımcılarını sert bir şekilde uyardı ve dikkatli olmalarını tavsiye etti.
15:17
22 Ocak 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

CNBC’nin Mad Money adlı programının ev sahibi Jim Cramer, dünyanın ilk şaka coin’i olan Dogecoin (DOGE) yatırımcılarını uyardı. Cramer’e göre Dogecoin, düzenleyicilerin gelecekte yakından izleyeceği bir menkul kıymet biçimi…

Cramer’in Kripto Para Duruşu

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu uzun zamandır hangi kripto para birimlerinin birer token hangilerinin bir menkul kıymet özelliği taşıdığını tartışıyor. Cramer’in uyarısı da bu tartışmaların sonucu olarak ortaya çıkıyor.

Buna ek olarak Cramer daha önce yaptığı açıklamalarda Bitcoin ve Ethereum (ETH) yatırımı olduğunu açıklamış ve maaşını da BTC ile alacağını dile getirmişti. Bununla birlikte kripto piyasası geçen yıl Mayıs ayında ciddi bir düşüş yaşadıktan sonra, Cramer tüm Bitcoin varlıklarını sattı ve Ethereum portföyünün en büyük bölümü olarak kaldı. Ayrıca Cramer yükselişler yeniden başladığında ETH’larını da satacağını dile getirdi. Dolayısıyla Cramer’in kripto paralar karşısında belirsiz bir duruşu olduğu ifade edilebilir.

Dogecoin, Bir Menkul Kıymet Olabilir Mi?

Cramer yaptığı son açıklamalarda, Dogecoin’den hoşlanmadığını açık bir şekilde ifade etti. Ayrıca Cramer, yatırımcıları DOGE‘ye yatırım yaparken dikkatli olmaları konusunda uyardı. Çünkü Cramer’e göre Dogecoin gelecekte bir kripto para biriminden çok bir menkul kıymet olarak değerlendirilecek.

Bunlara ek olarak Cramer, kripto para birimlerinin düzenlemeye ihtiyacı olduğunu ve düzenleme olmadan kripto paraların yok olacağını da düşünüyor.

Dogecoin Fiyatı

Her ne kadar Dogecoin ile ilgili Cramer gibi düşünen çok fazla insan olsa da DOGE benimsenmesi artıyor. özellikle son 1 yıl içinde DOGE yatırımı yapan kişilerin sayısı bir hayli arttı ve bu durum fiyata da gözle görülür şekilde yansıdı.

Dogecoin ATH seviyesini 0,73 dolar ile gördükten sonra ciddi bir düşüş yaşadı ve son geri çekilmeler kayıpların artmasına sebep oluyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar