Ünlü Analistten Bitcoin Bombası! Zengin Edecek Formülü Duyurdu!

Özet

  • Yakından takip edilen bir kripto analisti para, önemli bir Bitcoin (BTC) grafiğinin uzun vadede büyük bir yükselişe işaret ettiğini belirterek umut dolu konuştu. İşte analistin BTC hakkında söyledikleri.
08:06
27 Şubat 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Yakından takip edilen bir kripto analisti para, önemli bir Bitcoin (BTC) grafiğinin uzun vadede büyük bir yükselişe işaret ettiğini belirterek umut dolu konuştu. İşte analistin BTC hakkında söyledikleri.

İşte Analiste Göre En Önemli Bitcoin Grafiği

Popüler kripto para YouTube kanalı InvestAnswers’ın sunucusu yeni bir video güncellemesinde, BTC aracılığıyla birbirine bağlanan kullanıcı miktarının en büyük kripto parada en sonunda büyük bir boğa koşusunu tetikleyeceğini belirtti. Analist, bir iletişim ağının değerinin, sistemindeki bağlı kullanıcı sayısının karesiyle orantılı olduğunu belirten Metcalfe yasasını gündeme getirerek şunları söyledi:

Temel olarak, Bitcoin ve Ethereum‘un fiyatının yüzde 83 ila yüzde 84’ünün günlük aktif kullanıcı sayısı, adresler ve ağ etkisi ile açıklandığını kanıtladım. Ancak buradaki grafiğe bakarsanız, bu tek grafik uzun vadede Bitcoin fiyatına ne olacağını çok net bir şekilde ortaya koyuyor. Umut değil, sadece matematik.

Kripto para analisti, ayrıca Bitcoin’in arzının düştüğünü ve bunun artan taleple birleştiğinde BTC fiyatının önemli ölçüde yükselmesine neden olması gerektiğini belirterek şu ifadeleri kullandı:

Kapmaya hazır BTC miktarı, kripto para borsalarının bakiyelerindeki miktar ve madencilik için gelecekteki arz gerçekten çok az ve sıfıra doğru gidiyor.. Bitcoin protokolü hayatta kaldığı sürece on-chain’deki (zincir üstündeki) değişikliklerin sayısı sonsuza kadar artacak ve hepimiz ekonomi 101’den biliyoruz ki talep arttıkça ve arz azaldıkça fiyat yükselir. Bu ekonominin en temel dersidir.

Bitcoin’de Son Durum

Kripto veri platformu CoinMarketCap’in sağladığı verilere göre Bitcoin, 453.79 milyar dolar piyasa değeri ile son 24 saatte kaydettiği yüzde 1,33 yükselişle 23 bin 511 dolardan el değiştiriyor. Veriler, Bitcoin’in son 7 günde ve 30 günde sırasıyla yüzde 4,07 ve yüzde 1,77 yükseldiğini gösteriyor.

Piyasa uzmanları ve analistleri, ayın sonuna yaklaşılırken Bitcoin ve altcoin‘lerdeki volatilitenin artabileceği konusunda yatırımcıları uyarıyor.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI