X

Ünlü Analist Yatırımcıları Uyardı! Bitcoin Yeniden Bu Seviyelere Gerileyebilir

Ünlü kripto analisti Bitcoin'in yeniden bu seviyelere çekilmesini bekliyor.
11:30
12 Ekim 2021
Ünlü Analist Yatırımcıları Uyardı! Bitcoin Yeniden Bu Seviyelere Gerileyebilir

Kıdemli kripto para analisti Tone Vays, lider kripto para birimi Bitcoin‘in zayıflık belirtileri gösterdiğine inanıyor be bu konuda Bitcoin yatırımcılarını uyarıyor.

Ünlü Analist Yatırımcıları Uyardı: Bitcoin Düşüş Sinyali Veriyor

Yeni bir strateji oturumunda açıklamalarda bulunan Vays, 114.000 YouTube abonesine Bitcoin yükselmeye devam ederken, göstergelerin artık düşüş sinyalleri gösterdiğini söyledi.

“Fakat dört saatlik zaman dilimindeki osilatörleri sevmiyorum, bir MRI zirvesine geliyor. Yani burada gerçekten dikkatli olmak istiyorsun. Biraz temkinli olmak istiyorsun… Yani bu endişe verici. Bu normal değil. Fiyat yeni bir zirveye ulaştığı için normalde düşüş eğilimi gösteren bir CMF almazsınız. Bu çok, çok nadir yaşana bir olay. Ancak hacminiz çok kötü düştüğünde olan budur.”

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Vays, birikim ve kâr alma dönemlerini belirlemek için hacmi izleyen teknik bir osilatör olan Chaikin para akışı (CMF) göstergesine atıfta bulunuyor. Ünlü analiste’in grafiğine göre, CMF sıfır çizgisinin altında seyrediyor ve bu da piyasada zayıflığı gösteriyor.

Bitcoin Hacmi Daralıyor

Günlük zaman dilimine bakıldığında Vays, Bitcoin‘in yükselişinin ortasında BTC’nin hacminin “daraldığını” vurguluyor.

“19 Mayıs’taki büyük artıştan bu yana hacmin genel olarak düştüğünü görebilirsiniz… Bu sadece genel bir eğilim. Her zirve daha düşüktür. Bu harika değil. Gerçekten görmek istediğin şey bu değil.”

Tüm bu veriler göz önüne alındığında analist Vays, BTC‘nin kısa vadede, tüm zamanların en yüksek seviyelerine yükselişine devam etmeden önce yeniden geri çekileceğini tahmin ediyor.

“Tüm zamanların en yüksek seviyesine yaklaştıktan sonra başka bir dip satın almayı bekliyorum. Ve sonra, düşük 50.000 dolarlık alana bir geri çekilme olacağına inanıyorum. Şimdi bu olacak mı? Hiç bir fikrim yok. Ama biraz yukarı çıkıyoruz. Hala biraz daha yer olduğunu düşünüyorum ama sonra yıl sonundaki büyük yükselişten önce bir geri çekilme olacağını düşünüyorum.”

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar