Reklam

Ünlü Analist Uyardı: Bitcoin 55.000 Dolar İçin Hazır! Ancak Bu Seviyeler Yeniden Görülebilir

Bitcoin büyük ralli için hazır ancak bu seviyeler yeniden görülebilir.
09:00
20 Aralık 2021
Ünlü Analist Uyardı: Bitcoin 55.000 Dolar İçin Hazır! Ancak Bu Seviyeler Yeniden Görülebilir
Okuma Süresi: 2 Dakika

Ünlü kripto para trader’ı ve analisti, kripto para piyasasındaki düşüşlerin ardından, lider kripto para birimi Bitcoin‘in güçlü bir sıçrama için hazır olduğunu öngörüyor. Ancak toparlanmanın düz bir çizgide olmayacağı konusunda yatırımcıları uyarıyor.

Bitcoin 55.000 Dolar İçin Hazır

Credible kullanıcı adıyla tanınan ünlü analist, Bitcoin’e yönelik son tahminlerini paylaştı. Credible, Twitter’dan yaptığı paylaşımlarla 282.400 takipçisine Bitcoin’in (BTC) yerel bir taban oluşturduğuna ve şimdi güçlü bir ralliyi ateşlemeye hazır olduğuna inandığını söyledi.

“Aradığım en düşük noktalarımızın süpürülmesi var. Düşükler süpürüldü, Bitfinex teklifleri 45.000 dolara ulaştı. Şimdi 55.000 dolar ve daha fazlasına kadar olan rahatlamamız için açık olduğumuzu düşünün. ”

Popüler analist Credible, Bitcoin uzun vadeli yükseliş eğilimi gösterse de, BTC‘nin bir başka önemli düzeltmeden önce 55.000 dolardan daha düşük bir seviyeye ulaşacağını öngörüyor.

“Aşağıdaki fikirde küçük bir güncelleme yapalım. Önümüzdeki bir veya iki hafta içinde biraz rahatlama göreceğimizi, ancak daha sonra düz yapımızı tamamlamak için 42.000 doların altında, ancak 30.000 doların üzerinde bir salınım daha yaşayacağımızı düşünüyorum.”

Kripto para analisti, dalgalar halinde tezahür etme eğiliminde olan kalabalık psikolojisini takip ederek gelecekteki fiyat hareketini tahmin eden teknik bir analiz yaklaşımı olan Elliott Wave teorisini kullanıyor.

Credible’a göre, Bitcoin hala beş dalgalı bir yükseliş trendinin düzeltme aşaması olan dördüncü dalganın ortasında. Ünlü kripto para analisti, 40.000 doların altındaki bir hareketin dördüncü dalgayı tamamlayacağını ve BTC‘yi Temmuz 2022’ye kadar 100.000 doların üzerine çıkma yolunda beşinci ve son dalgayı ateşleyecek bir konuma getireceğini söylüyor.

Bitcoin’de Son Durum Ne?

Amiral gemisi kripto para birimi zaman zaman artışlar yaşasa da genel olarak düşüş eğilimini koruyor gibi görünüyor. Öyle ki Bitcoin geçtiğimiz günlerde pek çok kez 50.000 dolarlık kritik seviyeyi test etti ancak bu bölgede başarılı olamadı.

İçeriğin kaleme alındığı an itibarıyla lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %2’lik bir düşüşle 46.937 dolardan alım satım işlemi görmeye devam ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar