Ünlü Analist Bu Altcoin’in Grafiğini Yorumladı! “Şu Anda Kriptodaki En Güçlü Grafik”

Ünlü kripto para analisti Ethereum grafiğinin kriptodaki en iyi görünen grafik olduğunu söyledi.
10:25
10 Aralık 2021
Ünlü Analist Bu Altcoin'in Grafiğini Yorumladı! "Şu Anda Kriptodaki En Güçlü Grafik"
Okuma Süresi: 2 Dakika

Popüler bir kripto para analisti, en büyük altcoin olan Ethereum (ETH) grafiğinin şu anda kripto para birimleri arasındaki en iyi görünen grafik olduğunu belirtti.

Ethereum Grafiği Güçlü Görünüyor

Cred kullanıcı adı ile bilinen kripto para analisti, Bitcoin (ETH/BTC) karşısındaki Ethereum grafiğinin “şu anda kriptoda en iyi görünen makro grafiklerden biri” olduğunu söyledi.

Öyle ki piyasada düşüşler yaşanırken lider altcoin Ethereum, son 24 saat içinde %2’den fazla artışla 0.088 BTC veya 4.388.33 dolar değerinden işlem görmeye devam ediyor.

Ayrıca Cred, ETH’nin rotasını tersine çevirmek yerine BTC‘ye karşı kazanç elde etmeye devam etme olasılığının daha yüksek olduğunun da altını çizdi. Ancak analist Ethereum’daki genel durumun hala “savunmacı” olduğunu belirtti.

Ünlü kripto para analisti Ethereum hakkındaki tahminlerinin devamında şu ifadelere yer verdi;

Bitcoin ve Ethereum arasındaki bu kopukluk ya Nisan-Mayıs arası tamamen yeni bir paradigma (daha az olası) ya da döngü zirvesine daha yakın olduğumuzun bir işareti (daha olası).

Ethereum/Bitcoin grafiği şu anda kriptoda en iyi görünen makro çizelgelerden biri olsa da, Bitcoin/Dolar’da ortaya çıkan yüksek zaman çerçevesi zayıflığı göz önüne alındığında genel çerçevemiz hala savunmacı.”

Cred, geçtiğimiz hafta piyasa genelinde yaşanan çöküşe rağmen Ethereumun 4.000 doları elinde tutmasının piyasa gücünün bir işareti olduğunu savunuyor.

“Şimdilik en yüksek aralık olan 4480 doların üzerinde bir günlük aralık kırılmasında tamamen doğrulanacak. 4000 doların altındaki herhangi bir zayıflık düşüş eğilimi gösterir.”

ETH’de Güncel Durum

Piyasa değeri bakımından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH), piyasadaki düşüşe karşı en iyi duruş sergileyen kripto para birimi oldu.

Öyle ki Ethereum, yaşanan sert düşüşte sadece 3.500 dolar seviyelerine kadar geriledi ve ardından hızlı bir toparlanma yaşayarak 4.500 dolar seviyelerine kadar yükseldi.

Ancak popüler kripto para birimi, geçtiğimiz gün yönünü bir miktar aşağıya çevirdi ve düşüş başlattı.

İçeriğin kaleme alındığı an itibarıyla popüler kripto para birimi Ethereum (ETH), CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %6’lık bir düşüş kaydetti ve 4.100 doların da altına geriledi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar