Ünlü Analist Bitcoin’de Yükselişe İşaret Etti ve Tarih Verdi

Ünlü kripto para analisti Benjamin Cowen, en büyük kripto para birimi Bitcoin'in (BTC) 2018'den bu yana belirli bir piyasa yapısını takip ettiğini ve beklenen yükselişin çok yakında başlayabileceğini iddia etti.
11:35
24 Mayıs 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Ünlü kripto para analisti Benjamin Cowen, en büyük kripto para birimi Bitcoin‘in (BTC) 2018’den bu yana belirli bir piyasa yapısını takip ettiğini ve beklenen yükselişin çok yakında başlayabileceğini iddia etti.

“Bitcoin 2018’deki Piyasa Yapısını Yansıtıyor”

Kripto para analisti Benjamin Cowen, son strateji oturumunda 740 binden fazla YouTube takipçisine 2018 yılının Ocak ayında Bitcoin’in 9 bin ila 11 bin dolar arasında daha yüksek dipler oluşturmayı başardığını belirtti. Analist, Bitcoin’in sonunda büyük bir dip oluşturduğunu ve o sırada 5 bin 800 dolar civarında yeni bir dip seviyeye gerilediğine dikkat çekerek şunları söyledi:

2018’de görebileceğiniz gibi bir düşüş yaşadık. Ardından daha büyük bir düşüş yaşadık. Bunu yaşadık ki bu daha büyük bir dipte oldukça acınası bir girişimdi. Nihayetinde daha düşük bir dibe ve trend çizgisine geri döndük. Ayrıca, bu aradaki 200 günlük basit hareketli ortalamadan (SMA) ret yemenin bir sonucuydu.

Cowen’e göre, Bitcoin son birkaç aydır 2018’deki piyasa yapısını yansıtıyor. Analist, en büyük kripto para biriminin Ocak ila Mayıs ayları arasında 30 bin ila 39 bin dolar arasında birkaç yüksek dip oluşturduğunu ve sonunda 26 bin dolara kadar düzeltme yaptığını vurguladı.

Kripto para analisti, bu fraktalı gerçekten takip etmesi durumunda Bitcoin’in güçlü bir ralli içinde olabileceğini ekleyerek şunları kaydetti:

2018’de olan şey, direnç gösteren trend çizgisine geri dönülmesiydi çünkü ayı piyasalarında trend çizgileri direnç gösterme eğilimindedir. Ayrıca 200 günlük hareketli ortalamaya geri döndük ve bu yüzden daha yüksek diplere koyduğumuz trend çizgisi ile 200 günlük SMA arasında biraz birleşme oldu.

200 Günlük Hareketli Ortalamanın Önemi

Cowen, mevcut 200 günlük hareketli ortalamayı varsayımsal olarak Haziran ortasına kadar uzatılması halinde fiyatın muhtemelen 40 bin dolar ila 42 bin dolar arasında bir yere oturacağının altını çizdi:

Bunu aklımızda tutarak, ‘Peki bu seviye önemli mi?’ diye merak etmek gerekiyor ve bunun çok önemli olduğunu iddia ediyorum. 40 bin ila 42 bin dolar arasındaki seviye, Bitcoin ile çok fazla ağırlık taşıyor çünkü bu 2021 yılının Ocak ayında ilk kez ret yediğimiz yerdi. Altına düştükten sonra da 2021 yazında Bitcoin reddi yedi. Yani eğer fraktal oyun planı dahilinde ise (ki bu her zaman olduğu gibi büyük bir eğer) önümüzdeki birkaç hafta içinde fiyatın ralli ile artı eksi birkaç bin dolarla yaklaşık 40 bin dolara kadar geri döndüğünü görebileceğimiz anlamına geliyor.

CoinMarketCap’in verilerine göre, en büyük kripto para birimi Bitcoin son 24 saatte yüzde 3,59’luk kayıpla 29 bin 380 dolardan işlem görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar