Ünlü Analist Açıkladı; Bu Kripto Para Boğa Piyasasına Öncülük Edecek! Ancak Bu Bitcoin Değil!

Ünlü analist yayınladığı yeni bir videoda bu kripto para biriminin boğa piyasasına öncülük edeceğini ancak bunun Bitcoin olmadığını söyledi.
20:00
5 Aralık 2021
Ünlü Analist Açıkladı; Bu Kripto Para Boğa Piyasasına Öncülük Edecek! Ancak Bu Bitcoin Değil!
Okuma Süresi: 2 Dakika

Yakından takip edilen bir kripto analisti ve trader, kripto para piyasasında yaşanan sert düşüşün ardından boğa piyasasını yeniden canlandıracağına inandığı bir altcoin‘i takipçileri ile paylaştı.

Ünlü Analist Ethereum’u İşaret Etti

Tanınan kripto stratejisti Credible, Twitter üzerinden yayınladığı yeni bir videoda 275.300 takipçisine, Ethereum‘un acımasız düzeltmenin ortasında Bitcoin’e (ETH/BTC) karşı güçlü performansının, piyasaların hala yükselişte olduğunun bir işareti olduğunu belirtti.

Kripto analisti Credible, yayınladığı son videoda takipçilerine şunları söyledi;

“Bu aylık 0.075 BTC’yi (3.662 dolar) desteklediğimiz sürece, Ethereum’da ve genel olarak kripto para piyasasında yükseliş bekliyorum. Az önce gördüğümüz bu büyük düşüşü size göstermek istiyorum, Ethereum/Bitcoin güzel bir şekilde ayakta duruyor. Bu, altların öne geçtiği, altların parlamaya başladığının bir göstergesidir.

Bu bir ayı piyasası olsaydı, Bitcoin düşerken Ethereum, Bitcoin karşısında bu kadar güçlü kalmayı başaramazdı. Dolayısıyla Ethereum’da da çok, çok sert bir düşüş gerçekleşirdi. Ancak Ethereum’da böyle bir şey olmadı. İşte bu yüzden alt’ların bu düşüşten Bitcoin’den daha sert toparlanacağını düşünüyorum. Özellikle Ethereum’un bunu fazlasıyla iyi yapacağını düşünüyorum.”

Öte yandan içeriğin kaleme alındığı an itibarıyla ETH/BTC paritesi son 24 saatte %11’in üzerinde bir artış yaşadı ve fiyat şu anda 0.086 BTC’den (4.224 dolar) işlem görüyor.

Düzeltme Sona Erdi

Ayrıca Credible, Bitcoin‘e (BTC) bakıldığında, bir saatten kısa bir süre içinde 52.000 dolardan 43.500 dolara gerçekleşen destansı bir çöküşten sonra bile, lider kripto para biriminin beklentileri konusunda iyimser olduğunu belirtti.

Kripto strateji uzmanına göre, dünün derin geri çekilmesinin BTC için bir makro düzeltme aşamasının sona erdiğine işaret ettiğine inanıyor.

“Şimdi Bitcoin’deki büyük düzeltmeyi tamamladığımıza inanıyorum. Beklenti, 30.000 dolardan düşüklerin üzerine daha yüksek bir dip koymamız ve bunun üzerindeki her şey yolunda ve bence şu anda gördüğümüz şey bu.”

İçeriğin kaleme alındığı an itibarıyla lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), CoinMarketCap verilerine göre son 24 saat içerisinde %5.44’lük bir artış yakaladı ve şu anda 49.390 dolar seviyesinde alım satım işlemi görmeye devam ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar