Uniswap (UNI) 30 Doları Geçebilecek Mi? Yüzde 30 Yükseliş İhtimali!

Uniswap yükselişe başlamak için hazır mı?
17:30
24 Ekim 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Uniswap’ın fiyatı bir süredir durgun kaldı, gün içinde 25,7 dolara kadar düşen fiyat ne zaman 30 doları görecek? Gün içinde maksimum 27,2 doları gören Uniswap (UNI) fiyatı yazı hazırlandığı sırada 26,1 dolardan alıcı bulmaya devam ediyor. DeFi alanında en başarılı projelerden olan Uniswap (UNI) en büyük 13’üncü kripto paradır.

Uniswap (UNI)

Bu hafta ciddi performans gösteremeyen varlıklar arasında kabul edilen Uniswap (UNI) piyasa hakimiyetini 0,66’ya kadar düşürdü. Fiyatın ve piyasa hakimiyetinin gevşemesine rağmen işlem ve toplam aktif cüzdan sayısı artmaya devam ediyor. İşlem ve adres sayısının artmaya devam etmesi Uniswap (UNI)’a olan ilgiyi teyit ediyor.

Bitcoin (BTC) öncülüğünde geri çekilen piyasalara rağmen Uniswap (UNI) nispeten iyi bir performans sergiliyor. Buna göre kısa vadede Uniswap (UNI) için yükseliş beklentileri kuvvet kazanıyor. Buna göre önümüzdeki hafta için fiyat 30 dolar ve üzerini görebilir.

Uniswap (UNI) Fiyat Analizi

Günlük grafikte hareketli ortalamalar yükseliş ihtimalini destekliyor. RSI 52 ile nötr bölgede bulurken MACD pozitif seyrediyor. Fiyatın 24,22 doların üzerinde tutunması yükseliş ihtimalini de mümkün kılacaktır. Hali hazırda fiyatı ucuz varlıklar arasında yer alan Uniswap (UNI) en kötü senaryoda 17,84 bölgesindeki desteğe tutunmak isteyecektir.

Yukarı yönlü senaryoda ilk hedef 30 dolar üzerinde mum kapanışlarıdır. Bunu takiben 35,54 ve 43,34 dolar seviyeleri bulunuyor. Kısa vadeli yatırımcılar 24,22 doları stop kabul ederek anlık fırsatları değerlendirecektir. Yatırımcılarda da kısa vadeli yükseliş beklentisi yaygın hale geldi. Alım yapacakların 24,74 dolar ve üzerini izlemesi yararlı olabilir. Ara hedefler olan 30,29 ve 34,13 seviyelerinde kademeli kar satışları gelebilir bunları da dikkate almak gerekir. Elbette bu varsayımların tamamen gerçek olması mümkün değil kendi araştırma ve değerlendirmenizi yapmayı ihmal etmeyin.

Grafikte oluşan TOBO’dan da söz edebiliriz. Fiyatı 26 doların altına sarkmazsa bu TOBO’ya göre 30 dolar yolculuğunun başlaması beklenebilir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar