Ufukta Yükseliş Göründü Mü? Bu Altcoin’in Yatırımcılarını Bekleyen Senaryo Ne?

Kripto para dünyasının en büyük varlıklarından birisi olan bu altcoin için yatırımcılar ortaya çıkabilecek olumlu haberleri bekliyor.
21:30
17 Şubat 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Cardano’nun (ADA) geliştiricisi Input Output Global (IOG), kısa süre önce kavram kanıtı EVM yan zinciri genel test ağının, geliştiricilerin test etmeye başlaması için yayına girdiğini duyurdu. Bu son bilgilendirme, geliştiricilerin cüzdanlarını bağlamalarına, test token’larını transfer etmelerine ve Solidity akıllı sözleşmelerini ve DApp’lerini dağıtmalarına olanak tanıyacak.

EVM yan zinciri halka açık test ağının lansmanına ek olarak, IOG ayrıca Plutus Pioneer programının 20 Şubat’ta başlayacağını duyurdu.

Valentine Yükseltmesi İyi Gitti Mi?

Yeni program, daha kolay bir geliştirme kurulumunun yanı sıra yeni özellikler ve içerikle birlikte gelecek. Bu yeni ve yaklaşan güncellemeler, ağın değerine önemli ölçüde katkıda bulunacak bir mimari sağladıkları için Cardano ekosistemi için umut verici görünmekte.

Yukarıda bahsedilen duyuruların yanı sıra, Cardano kısa süre önce çok beklenen Valentine yükseltmesini gerçekleştirdi.

Açıklamalardan sonra, ADA’nın fiyatı haftalık oranda %10’dan fazla arttığı için yukarı yönlü ivme kazandı. CoinMarketCap’e göre, yazı yazıldığı sırada ADA, 13,6 milyar doların üzerinde bir piyasa değeri ile 0,3936 dolardan işlem görüyordu.

Ancak, ADA’nın günlük grafiği kırmızı olduğu için yükseliş eğilimi son 24 saat içinde değişti. ADA’nın zincir içi ölçümlerine bakıldığında, son düşüş trendinde rol oynamış olabilecek birkaç faktör ortaya çıktı.

Örneğin, Valentine güncellemesinden sonra ADA’nın geliştirme faaliyeti azaldı ve bu da olumsuz bir sinyal oldu. MVRV oranı da bir düşüş kaydetti.

Dahası, ADA’nın ağırlıklı hisleri de olumsuza dönmüştü. Bu da piyasadaki düşüş eğilimini yansıtıyor olabilir. ADA’nın Binance fonlama oranı da son birkaç gün içinde düştü, ancak olumlu bir güncelleme olan türev piyasasından talebini geri kazanmayı başardı.

Önümüzdeki Günler Parlak Olabilir

Son 24 saat yatırımcıların çıkarlarıyla örtüşmese de, piyasa göstergelerinin birçoğunun da işaret ettiği üzere önümüzdeki günler iyi haberler getirebilir.

MACD, yükseliş eğilimi gösterme olasılığını ortaya koydu. Bunun dışında, ADA’nın Göreceli Güç Endeksi (RSI) ve Chaikin Para Akışı (CMF) hafif yükselişler kaydetti ve yükselişe geçen nötr işaretin daha da üzerine çıktı.

Üstel Hareketli Ortalama (EMA) Şeridi de 20 günlük EMA’nın 55 günlük EMA’nın oldukça üzerinde olması nedeniyle yükselişini sürdürdü.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısı ile risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar