Üçü de Binance’de: Stacks Coin, Mask Coin ve AGIX Yorumları

Özet

  • Piyasada şu an da popüler olan Stacks (STX), Mask Network (MASK) ve SingularityNET (AGIX) fiyatlarına bir göz atalım.
14:10
8 Nisan 2023
Okuma Süresi: 3 Dakika

Kripto para piyasası bu hafta nispeten volatil bir görünüm sergiledi. Lider kripto para Bitcoin fiyatı hafta içinde 27.000 dolar ile 28.800 dolar bandında değişken fiyat hareketleri kaydetti. Bu volatil durum altcoin fiyatlarına da yansıdı. Piyasada şu an da popüler olan Stacks (STX), Mask Network (MASK) ve SingularityNET (AGIX) fiyatlarına bir göz atalım.

Stacks (STX)

Stacks, akıllı sözleşmeler için bir Bitcoin katmanı olarak karşımıza çıkıyor. Stacks ayrıca akıllı sözleşmelerin ve merkezi olmayan uygulamaların Bitcoin’i bir varlık olarak kullanmasını ve Bitcoin blok zincirindeki işlemleri gerçekleştirmesini sağlıyor. 2017 yılında Muneeb’in doktorasını tamamlamasıyla başlayan Stacks orijinal whitepaper’ı yayınladı ve 50 milyon dolar topladı. Bundan önce, ilk ekip 2017’de Stacks üzerinde çalışmaya başlamadan önce Bitcoin L1 üzerinde protokoller ve uygulamalar geliştirdi.

Projenin yerel kripto para birimi olan STX yazının kaleme alındığı sırada 0,81 dolardan işlem görüyor. Son 24 saat içinde yüzde 2,7 oranında yükseliş yaşayan kripto para birimi, tüm zamanların en yüksek seviyesini 16 Kasım 2021 tarihinde 3,6 dolar ile görmüştü. Dolayısıyla son aylarda yaşanan yükselişlere rağmen STX’in hala ATH seviyesinin yüzde 77 oranında altında kaldığı ifade edilebilir.

Mask Network (MASK)

MASK son 24 saat içinde yüzde 2,30 artış kaydetti ve yazının kaleme alındığı sırada 5,45 dolardan işlem görüyor. Analistlere göre şu anda MASK piyasa ile doğru orantılı hareket ediyor. Ancak yapılan açıklamalarda gelişmeler ile yükseliş yaşanabileceği de ifade ediliyor.

Bunlara ek olarak Mask Network, kullanıcılarının Twitter ve Facebook üzerinden şifreli mesajlar göndermesini sağlayan bir protokol olarak karşımıza çıkıyor. Esasen internet ile üzerinde çalışan merkezi olmayan bir ağ arasında bir köprü görevi görüyor.

Mask Network ilk olarak Temmuz 2019’da, Facebook ve Twitter kullanıcılarının sosyal medya platformlarındaki gönderileri şifrelemesine olanak tanıyan ilk kullanım durumuyla piyasaya sürüldü. Daha sonra Kasım 2020’de HashKey ve Hash Global tarafından ortaklaşa yönetilen bir finansman turunda 2 milyon dolar ve Şubat 2021’de Digital Currency Group ve Fundamental Labs’in katılımıyla 3 milyon dolarlık bir finansman turu düzenledi.

SingularityNET (AGIX)

Tüm zamanların en yüksek seviyesini 20 Ocak 2018 tarihinde 1,85 dolar ile gören AGIX, yazının kaleme alındığı sırada 0,39 dolardan işlem görüyor. Son 24 saatte ise kripto paranın nispeten stabil kaldığı görülüyor. Eğer AGIX yeni bir rekora imza atmak istiyorsa yaklaşık olarak %80 artış yaşamalı.

Bunlara ek olarak SingularityNET, küresel olarak erişilebilen yapay zeka pazarı sayesinde herkesin yapay zeka hizmetlerini kolayca oluşturmasına, paylaşmasına ve bunlardan para kazanmasına olanak tanıyan blok zinciri destekli bir platform olarak karşımıza çıkıyor.

SingularityNET pazaryeri aracılığıyla kullanıcılar, platformun yerel hizmet tokenı AGIX’i kullanarak çok çeşitli yapay zeka (AI) hizmetlerine göz atabilir, bunları test edebilir ve satın alabilirler. Ayrıca pazar yeri, AI geliştiricilerinin AI araçlarını yayınlamak ve satmak ve performanslarını kolayca takip etmek için kullanabilecekleri bir çıkış noktası olarak lanse ediliyor.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI